Voorwoord Geachte donateurs, In het voorwoord heb ik het diverse keren gehad over de wenselijkheid van een permanente ruimte om de maquettes van Frans van der Eng en het boereninterieur van Betsie Bakker-Groen te kunnen exposeren. Meerdere pogingen hebben we ondernomen. Rond de kerst van 2002 kwam deze zaak echter in een stroom versnelling. Toen bleek dat mevrouw Lies Hoebe-van Schagen haar winkelruimte aan de Rijdersstraat 85 aan onze stichting ter beschikking wilde stellen. Frans en Betsie gingen voortvarend aan het werk. Met hulp van Sjaak Stroet die het timmerwerk pro deo voor zijn rekening nam en met veel technische steun van diverse bestuursleden beschikte onze stichting in no time over een fraaie oudheidkamer. Op zaterdag 1 maart jl. hebben wij met mevrouw Hoebe en Sjaak Stroet de opening een feestelijk tintje gegeven en alle medewerk(st)ers en sponsors van harte bedankt. Onze oudheidkamer mag er zijn. Een fraaie locatie midden in het dorp die sfeervol is ingericht. Bovendien beschikken wij over een beperkte expositieruimte voor onze plaatselijke kunstenaars. Nogmaals willen wij langs deze weg mevrouw Lies Hoebe-van Schagen hartelijk bedanken omdat zij onze stichting in de gelegenheid heeft gesteld onze ideeën inzake historisch erfgoed zeer aanschouwelijk voor onze donateurs en bezoekers te maken. Voorlopig zijn we alleen open op afspraak met Betsie (0226-242534) of Frans (0226-422382). Ook bij bijzondere gelegenheden, zoals nazomeren en fietsdagen, gaan de deuren voor u, donateurs en bezoekers, open. In dit nummer treft u weer tal van lezenswaardige artikelen aan. Wij bedanken onze gastschrijver Peter Dekker die een boeiend relaas schreef over zijn vader. In het kader van het 150-jarig bestaan van onze parochiekerk St. Martinus hebben wij uit die geschiedenis wat historische feiten proberen op te diepen. U mag oordelen of wij daarin geslaagd zijn. In dit jaar van de boerderij hebben wij ook uiteraard weer een artikel over een stolpboerderij die helaas in de vorige eeuw is verbrand. Het aantal donateurs loopt gestadig op. Alle nieuwe lezers en sympathisanten heten wij van harte welkom bij onze stichting. Wij willen u op verantwoorde wijze deelgenoot maken van het wel en wee van voorbijgaande tijden in onze dorpen. Dat dit een boeiende tocht door het verleden is, bewijzen niet alleen de reeds uitgekomen vijf nummers van onze magazine 't Is mooi weesf' maar ook het boek ,A!s een windvlaag over velden" waaraan veel van onze bestuursleden meewerkten bij het millenniumfeest in 2000. Nog altijd vinden wij weer nieuwe feiten en verhalen. Wij wensen u veel leesplezier. Jan J. Jong, voorzitter

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 3