theater werd gearrangeerd. Niet slecht voor een een voudig stel rasechte West-Friezen bij elkaar en natuur lijk ook in Amsterdam: bal na! Wat het gehele reper toire van dit bonte gezelschap betreft, komen we ongetwijfeld nog wel eens terug. Deze cabaretgroep wist toentertijd niet dat het nog maar 75 jaar geleden was dat er daar een complete volksoproer was uitge broken, enkel en alleen om het feit dat een aantal mensen in het college van B&W de kermis wilde afschaffen, een dansfeest bij uitstek, zo lezen we in een verslag uit 1876. Doden waren er niet gevallen, al had dat weinig gescheeld, toen muitende Amsterdam mers waren uitgerukt om te protesteren. „Kermis moet er wezen, kermis moet er zijn!" klonk het dreigend door de Kalverstraat, waar de winkelruiten sneuvelden. Op het Leidseplein moest er met bajonetten geprikt worden en op de Dam voerde de cavalerie charges uit. Het leger werd om hulp geroepen en winkeliers tim merden planken voor de ramen. Tapperijen werden gesloten en de burgemeester werd door 60 man bewaakt. Uiteindelijk zaten er die nacht 36 belhamels in het cachot, maar desondanks was de rust de volgende dag nog niet weergekeerd. Het volksoproer telde uiteindelijk vijf zwaargewonden. Wat we uit dit voorgaande verhaal kunnen opmaken, is dat het gezag dus met zijn tengels van onze feesten en amusement moet afblijven. We zijn immers niet alleen op aarde om te bidden en te werken. Wij willen ons ook vermaken en vermaakt worden! Opeens word ik uit mijn mijmering opgeschrikt door het hevig gebonk van een veel te hard spelende stereo installatie van een van m'n jongens. De vraag of het wat zachter mag, wordt netjes met: „Ja, ouwe hippie" beantwoord. Ik vraag ondertussen aan mijn vrouw: „Waar heb jij dansen geleerd?" Waarop zij antwoordt: „Gewoon thuis, zondags na de kerk, na het middageten en na de tuk van mijn vader. Dan ging bij ons de radio wat harder en de stoelen aan de kant en leerde mijn vader ons dansen". Onmiddellijk realiseer ik me dan ook weer dat mijn rooie haar ondertussen al behoorlijk grijs is geworden en dat de tijd vliegt en ik zeg tegen haar: „Was het alvast maar Pinksteren!" Tot slot de bijgewerkte lijst met namen van danslustigen op de in ons vorige nummer afgebeelde foto van dansschool Peter Verbiest bij Tante Nel in Landmans Welvaren. Dankzij de reacties van onze lezers toch bijna de gehele groep van de vergetelheid gered. N De JoCo's op z'n Zuid Amerikaans: „In de duisternis van de cameeros Zat Bianca aan de pianos Ze huilde bittere traanjaas Dat deed ze al drie dagen langjaas Zooooo sparrekie torrekie tirrekie tarrekie, enz We dachten te herkennen van links naar rechts in de bovenste rij: 1. Klaas de Boer 33. Joop Doodeman 2. Toos Wit 34. Johan Jaspers 3. Ans Groen Pd 35. Joop Burger 4. Nico Zut 36. Miep Wijnker 5. Cor Smit 37. Jan Borst 6. Ans Groen Ad. 38. Joop van Diepen 7. Dirk Wever 39. Kees KLaver 8. Joop Ligthart 40. Cor de Waard 9. Cor van Baar 41. Piet Tesselaar 10. Piet Idema 42. Bep Groen 11. Anny Groen Ld. 43. Peter Verbiest sr 12. Klijbroek 44. Vera Stoop 13. Piet Stadegaard 45. Anton Koenis 14. Janny Groen 46. Theo Burger 15. Jan Smit 47. Thijs Dekker 16. Joop Danenberg 48. Theo Dekker 17. Piet Ugthart 49. Gre Konijn 18. Afra Plijter 50. Gert Wit 19. Rinus Snel 51. Jannie Nolten 20. Leen Stoop 52. Cees Snel 21. Piet van der Stoop 53. Anny Smit 22. Anny Pancras 54. Anny Groen 23. Bertus Spaansen 55. Gies van Waesberghe 24. Truus Stoop 56. Gerard de Nijs 25. Gerarda Stoop 57. Jaap Smit 26. Aris van Schagen 58. Theo Groen 27. Nic Nolten 59. Nic Broersen? 28. Piet Bakker 60. Rinus Jonker 29. Joke Scheerman, 61. Gre Mul eerste vaste assistente 62. Cork Borst 30. Dre Dekker 63. Piet Overtoom 31. Piet Zutt 64. Nic Blom 32. Rens Dekker

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 26