instellingen hebben we in het voorgaande al genoemd nl. het Nut. De organisatie die ook furore maakte was de N.K.J.B.. Dat staat voor Nederlandse Katholieke Jongeren Bond. Inderdaad een bont gezelschap was dat zeker, niet alleen in uitstraling maar ook in de kleinkunst. In die tijd, we schrijven begin jaren 50, waren er nog geen televisietoestellen die ons de gehele avond op de bank chips lieten eten,maar was er een gezonde behoefte aan vermaak na de zesdaagse werkweek. Af en toe denk ik dan nog wel eens dat we onszelf voor dat pleeraampje de vernieling in helpen aan een overdosis amusement. Maar dat even terzijde, anders dwaal ik af. Laten we even in deze omgeving blijven, waar het amusement in de begin jaren 50 hoogtij vierde met de avonden van het jeugdrevuegezelschap „De Optimis ten" met de cabaretrevue ,,'t Is alles weer Oké". Klein kunst op landelijk niveau met als afsluiter van de avond „bal na". Dan was het prettig als je knap kon dansen en schroomde je niet een mooie meid op de dansvloer te vragen. Dat hieruit menig moois is ontsproten, laat zich raden. Het cabaretgezelschap met o.a Joop Dekker en kunstfluiter Cees Pancras als De JoCo's en Jaap Jaspers met zijn Tinnen Soldaatjes en niet te vergeten het conferenciersduo Cor Ursem Simon Tesselaar, groeide later uit tot het gezelschap „De Zeven Klapper" en nog later als „Geef Acht" waarmee er zelfs een optreden in het Amsterdamse Bellevue- 1. Gert Kramer 17. Tiny Blom 2. Jaap Jaspers 18 Vera Bruin-Ursem 3. Wim Wijnker 19. Leny de Jong 4. Miep Wijnker 20. Piet Bijwaard 5. Jan Groen 21. Gre Droog 6. Alie Bes 22. Tr. Ligthart 7. Riet Ruiter 23. Tinie Boekei 8. Siem Kruijer 24. Ber Groen 9. Henk Ursem 25. Cees Pancras 10. Mr. Wester 26. Jan Kamp 11. Annie op 't Veld 27. Joop Dekker 12. Toos Wit 28. Cok Bes 13. Bart Bakker 29. Siem Tesselaar 14. Klaas Ursem 30. Tiny Luiken 15. 31. Cor Ursem 16. Frans van der Eng

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 25