Toen alles voorspoe dig ging, werd er in de Kampen een bedrijf met 121/2 hectare land van Schenk gekocht. Hier ging Klaas later wonen. Wim, Klaas en Jan hebben jarenlang samenge werkt. Wim bleef in het ouderlijke huis wonen tot in 1983 de boerderij in de as werd gelegd. Er werd weer een nieuw huis gebouwd, waar hij nog altijd woont. Het land dat achter de boerderij lag, was zo'n zeven honderd meter diep. Als je dus rond koppiestijd naar huis moest voor een bakkie, was dat een hele trip. Daar had men iets op bedacht. Zo werd een paard voor de trog gespannen met daarop een lege melkbus met broodjes en koffie erin. Men stuurde het paard in rustig tempo naar het achterste stuk land. Na het nuttigen van de broodjes en de koffie was het tijd om te melken. De volle melkbus kon met paard en trog weer mee naar huis genomen worden. Als er seizoenwerk was, bijvoorbeeld in de aardappels of in de bollen, kwam moeder Van Diepen altijd met koffie- en theepotten het land in. Dan zat je met een grote groep, vaak schooljeugd, in het land. Dat was altijd erg gezellig. Het toeval wil dat alle kinderen van dit boerentuinders- gezin hun partner in deze branche vonden. Zo trouwde Trien met Jan Groot: tuinder. Aii trouwde Jan Smit, die uit een boerentuindersgezin kwam en na het overlijden van zijn vader jarenlang thuis heeft gewerkt. Dirk trouwde met Annie Wijnker, Klaas met Gre Bos en Jan met Miep Wijnker. Ook deze dames kwamen uit tuindersgezinnen. Joop trouwde met Nic Kramer en Riet met Dirk Poland. Beiden waren boer. Het nieuwe huis, Rijdersstraat 66, met Wim en zijn hond.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 13