H, B, GOTTMER, |t; O B D H M K A N T O O ;x- - VAN - X N O TA R I S TO AFSCHRIFT EENER ARTE XifcAo Rti 1941 Op 24 februari 1941 overleed Dirk van Diepen. Het bedrijf werd toen eigendom van Aaltje Wijnker en haar acht kinderen. Weduwe Aaltje van de Veenhuizerweg te Heerhugowaard kreeg 2h deel van de erfenis en de volgende 8 kinderen eenvierentwintigste deel. - Cornelis van Diepen, veehouder te Heerhugowaard - Gerrit van Diepen, zetboer in Callantsoog - Johanna van Diepen, religieuze te Limmen Lourens van Diepen, landbouwer te 't Veld, gem. Oude Niedorp - Jacob van Diepen, veehouder te Heerhugowaard - Theodorus van Diepen, r.k.-priester en missionaris in Nederlands Borneo - Johannes van Diepen, r.k.-priester en missionaris in Belgisch Congo en - Maria van Diepen, echtgenote van Jan Weel, vee houder te Heerhugowaard. 1943 Er wordt een schuur aangebouwd. 1947 Het bedrijf komt op naam van Lourentius van Diepen en Adriana van Diepen - Terra. 1977 Willem van Diepen neemt het bedrijf over. *Op 15 mei 1919 traden te Purmerend in het huwelijk Lourentius van Diepen, geboren op 21 november 1890 te Hensbroek, met Adriana Terra, geboren op 21 februari 1895 te Oosthuizen. Lourentius groeide op in Heerhugowaard aan de Groenedijk met vijf broers en twee zussen. Zijn vader was tuinder. Jane Terra groeide op in de Overweershe polder te Purmerend, waar ze elkaar ook hebben leren kennen. Zij gingen wonen en werken op een klein boerentuindersbedrijfje aan de toen nog geheten Reijdersweg te 't Veld. Het was een gemengd bedrijf met ongeveer zes hectare land, drie koeien en een paard. Uit dit huwelijk werden acht kinderen geboren: Trien (1920), Ali (1921), Wim (1922), Dirk (1924), Klaas (1928), Jan (1931), Joop (1935) en Riet (1940). Zoals bij alle grote gezinnen was het ook hier hard werken. Er werd op het land van alles geteeld en iedereen werkte mee. De boerderij stond op een unieke plaats in de natuur, namelijk vanaf de Rijdersstraat aan het einde van een ongeveer honderd meter lang boerenpaadje. Het was een knus, gezellig boerderijtje met een prachtig uitzicht. Als je er van de achterkant binnenstapte, kwam je in de koeiengang. Er waren bedsteden en achter het huis een houten wc. Bij slecht weer een koud loopje! Tijdens een strenge winter in 1929 was het eens zo koud dat de kinderen onder koedekken in de bedstee sliepen. Er werden zelfs sieraden verkocht om dekens te kunnen kopen. i,-S:--r -V ;_g

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 12