De boerderij van de familie Van Diepen (ut \S 1865 Pieter Kruijer Simonszoon, landman, wonende aan de Keins, gemeente Zijpe, koopt een stuk weiland van Gerrit Sneekes, landman, wonende te Oude Niedorp. Het weiland was gelegen in de „Ooster Campen onder Nieuwe Niedorp", ten oosten van het perceel van Pieter Kols en ten westen van het perceel van Pieter Mul. 1866 Pieter Kruijer Simonszoon, landman, afkomstig uit Zijpe, laat een boerderij bouwen. 1870 De boerderij wordt verkocht aan Jan Dekker Jacobszoon, landman te Oude Niedorp. In 1876 wordt er een stuk aangebouwd. 1905 De boerderij wordt verkocht aan Tamis Koomen, landman te Oude Niedorp. 1914 De boerderij wordt verkocht aan Pieter Mul Corneliszoon, landman te Oude Niedorp, en Petrus Mul Corneliszoon, veehouder te 't Veld. 1918 In het café van Cornells Jong aan De Weel, gemeente Oude Niedorp, wordt ten verzoeke van de heer Petrus Mul Corneliszoon, wonende te 't Veld, een veiling bij opbod gehouden. De boerderij komt in handen van Dirk van Diepen Lz. en Aaltje Wijnker. Ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest in 1969 is deze foto genomen. Vader en moeder Van Diepen hebben tot 1976 in hun boerderij gewoond. Daarna verhuisden zij naar Maria Mater. Vader overleed op 27 mei 1978 en moeder op 1 april 1979. Rechts van de boerderij is het schuurtje te zien dat in 1943 is aangebouwd. Arie Burgmeijer heeft dit neergezet en gebruikte daarvoor o.a. broeiramen. Dit soort schuurtjes werden tentjes genoemd. In deze zogeheten tent heeft zoon Dirk gekuurd. Na zijn terugkomst van gedwongen tewerkstelling in Duitsland werd de zieke Dirk eerst anderhalf jaar in het ziekenhuis opgenomen, waarna hij nog anderhalf jaar thuis in zo'n tent heeft gelegen. Bovenstaande foto biedt zicht op de achterkant van de boerderij.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2003 | | pagina 11