Na de uitleg van de penningmeester hield de bonds- penningmeester Legdeur, een propaganda-rede. De bond is opgericht in 1924. Het iijkt wel een gebouw met 40 kamers. Legdeur ziet dat de wegen zich splitsen. Links is een pad, effen en glad voor heren en dames die naar de bioscoop, naar theater, naar sport en zee voert. Rechts is een steil, hobbelig pad, de weg van de R.K. Rijwiel bond, de weg naar Christus, die steeds zal gaan met moeilijkheden en zelfopoffering. Voorzitter S.v.d. Stoop werd herkozen. D.v. Schagen, A.v.d. Fluit, D. Bakker Dz, C. Bruin, T. Bakker en Adr. Dekker Pz. werden lid. Tot slot van deze vergadering werd weer de Stille Omgang te Amsterdam geregeld. Opvallend was dat café De Beursbengel, Damrak 44-45, was gereserveerd voor de rijwielclub. Jaarverslag over 1938 Door het slechte weer waren maar 18 leden aanwezig. Op zondag 13 maart zijn we met 40 leden naar de Stille Omgang geweest. Eerst was er een kort lof in onze kerk en om 18.30 uur vertrokken we naar Koog Zaandijk. Onderweg hadden we een korte pauze door een lekke band en verscheidene defecte achter lichten. Daarom waren we iets te laat voor het lof in Koog-Zaandijk. Bij het pont was er enige stagnatie door een lekke band. Na de Stille Omgang hebben we koffie gedronken in de Beursbengel. Om 5.30 uur vertrokken we vanaf de fietsenstalling naar Limmen om er te eten. Daar hebben 31 leden hun contributie betaald. Deze tocht met 1800 wielrijders met het nieuwe effect door de rode achterlichtjes heeft op ons allen een diepe indruk gemaakt. Op zaterdagavond 30 april vertrokken we met 36 deelnemers naar Alkmaar. We waren voor meikerstijd weer terug. Op 12 juni vertrokken om 6.30 uur 15 leden na eerst te communie te zijn geweest in de parochiekerk naar O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Daar was om 9 uur een mis met predikatie van pater Peters. Na de mis was er een korte gelegenheid om te eten. Na het lof van 13.00 uur vertrokken we naar de politieke landdag te Alkmaar. Op 12 augustus gingen 3 leden naar Rinnegom, naar de apostel van Kennemerland de heilige Adelbertus. Hebben wij zo weinig op met deze apostel? Laten we smeken dat zijn moeizame arbeid niet tevergeefs mag zijn geweest, dat wij standvastig moge blijven in deze tijden van ongeloof en zedenverwildering. Op 15 augustus bezochten 11 leden de katholieke landdag van het Hollandsch Noorderkwartier. De burgemeester van Oude Niedorp, de heer Bosma, werd op 15 december ingehaald. Er was een oproep gedaan om deel te nemen. De versiering was bij de secretaris op te halen. Toch waren slechts 2 leden aanwezig. Jaarvergadering op woensdag 8 maart 1939 in café Jn Brouwer Na het jaaroverzicht kwam de penningmeester met de volgende cijfers. Kassaldo vorig jaar: f 27,50 Ontvangsten: - 26.40 f 53,90 Uitgaven: - 28.45 Nog in kas: f 25,45 Via een schrijven feliciteert de bondssecretaris ons met het 5-jarig bestaan. De kas laat echter geen feestelijkheden toe. Hierna werd de stille omgang te Amsterdam geregeld. Om 17.30 uur zal de geestelijk adviseur het kerkelijk reisgebed bidden. Dan kunnen we om 18.00 uur vertrekken. Het voor ons bestemde café in Zaandam is de Harmonie van de heer C. de Groot. Voor een koffietafel in de Beursbeugel gaven 18 leden zich op. Tijdens de Stille Omgang is er een schitterende inten tie: bevordering van sociale orde en rechtvaardigheid. De bondspenningmeester schrijft over een schrijf- De rijwielclub in de dertiger jaren: S. v.d. Stoop, Cor Kraakman, Jan Keesom, J. Bakker, Jan Dekker, B. Spaansen, Jo Spaansen, P. Jasper, Jo de Boer en Cor Jong. Arie Burgmeier, Cor Broersen, G v. d. Stoop, daar achter W. de Boer, Freek Berkhout, Piet de Boer, Jan v.d. Eng en Jb. Bakker.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 9