Men werd verzocht om na de H. Mis in Amsterdam niet te eten of te roken om de stilte te bewaren. Nadat deze zaken waren afgehandeld, volgde een pracht uiteenzetting door bondsvoorzitter M. Niele over het Mirakel van Amsterdam. Tot slot sprak de heer Verberne, voorzitter der afdeling Alkmaar, een woordje van opwekking voor de stille om gang. Het jaarverslag over 1936 Voorzitter S. v.d. Stoop noemde in het kort de volgende tochten. Op 22 maart 1935 gingen 36 leden naar Amsterdam. Het vertrek was om 18.30 uur vanaf Pepping, om 20.30 uur was er lof in Heiloo en daarna konden we ons ontnuchteren. Door stagnatie bij het Velzerpont moesten we ons nog haasten. We hadden weinig pech en mooi weer. Op zaterdag 2 mei 1935 gingen we naar de stille om gang in Alkmaar. We vertrokken om 10.30 uur terwijl 10.00 uur was vastgesteld. Om 5.20 uur waren we weer terug. Op zondag 5 juli fietsten we met 24 deelnemers naar O. L. Vrouw ter Nood in Heiloo. De deelname moet steeds groter worden om aan onze hemelsche Moeder te vragen alles wat we nodig hebben in deze benarde tijden naar ziel en naar lichaam. De tochten naar Dokkum en Noordwijk zijn vanwege te weinig deelnemers niet doorgegaan. De Bond besloot daarom een tocht te organiseren naar de St. Adelber- tusakker te Rinnegom. Op 13 september gingen 27 deelnemers daar naar toe. Op 29 november zijn 2 afgevaardigden naar het 12Vz- jarig bestaan van de bond geweest. De 4 bonds- bestuurders, Ooievaar, Smit, Kuin en Niele, kregen een missaal met inscriptie. De voorzitter eindigde zijn verhaal met de woorden: „Dat onze club moge beantwoorden aan haar doel, nl. alles voor, door en met God". Vergadering op zaterdag 27 februari 1937 in café Jan Brouwer De penningmeester had f 38,10 ontvangen en - 37.07 uitgegeven zodat er een batig saldo was van: f 1,03. Het saldo van vorig jaar was: - 17.30 Nog in kas: f 18,33 Opmerking van de penningmeester; „Aangezien de slechte omstandigheden komen wij nog steeds rond!" De verre tocht naar Amsterdam werd besproken. We vertrekken om 18.00 uur vanaf café Pepping. Om 20.00 uur is er lof in Heiloo. Dan rijden we terug naar de Rijksweg te Limmen waar we in het café van C. de Graaf ons broodje zullen eten. Daarna fietsen we naar Amsterdam. Om 1.00 uur is er een door rector Vis opgedragen H. Mis in de Posthoorn. Uit de kerk lopen de bestuursleden van iedere afdeling naast de omgang en allen lopen 4 aan 4. Als de omgang afgelopen is, nemen we 't eerste café de beste. Jongens onder de 16 jaar mogen niet mee en daarom betalen zij maar de helft aan contributie. Op de terugweg eten we in café De Graaf te Limmen brood en daar zal de penningmeester de contributie innen. Veertien dagen daarna zal de penningmeester thuis zitting houden om de verdere contributie te innen. Joh. Groen en S. de Boer werden weer herkozen. Nieuwe leden waren: A. Boekei, N. Dekker en half lid A. Schoorl. Indien iemand geen reisvaardige fiets had, dan kon er een worden opgehaald bij B. Spaansen. S. de Boer wilde graag voor vertrek de zegen van de kapelaan. De voorzitter sloot deze vergadering af en zei: „Laten wij, leden van de R.K. Rijwielclub, allen katholieken zijn met de dood. We moeten meer lekenapostel zijn. Nu roepte de paus ons mannen van de 20-ste eeuw op voor onze eigen katholiciteit om allen te strijden voor God als lekenapostel". Jaarverslag over 1937, zaterdag 5 maart 1938 De stille omgang op 6 maart 1937 met 28 deelnemers werd besproken. Eerst was er om 17.30 uur een kort lof. We vertrokken om 18.00 uur naar Heiloo; daar was om 20.00 uur een lof. We aten daarna in café De Graaf en gingen via Zaandam naar Amsterdam. Na de omgang hebben we gelopen naar een geschikt café tot we op 't laatst in een hotel terecht kwamen, waar we niet goedkoop klaar kwamen, plus de fooien! 's Morgens om 10.00 uur waren we weer terug in het rustige 't Veld. Op 2 mei gingen 16 deelnemers naar de stille omgang te Alkmaar, 's Morgens 5.30 uur waren we thuis. Zestien deelnemers! Zo weinig deelnemers, dat kan toch veel beter. Zo'n pracht tocht. Vooruit jonge kerels, maakt toch eens propaganda voor de stille omgang in het algemeen en in het bijzonder voor den rijwielclub die voor God haar tochten organiseert om eerherstel te brengen in Amsterdam, zowel in Alkmaar voor de vele onteringen Hem aangedaan. Op 11 juli gingen 28 leden en 4 aspirant-leden naar O.L.Vrouw te Heiloo. De valpartij was te wijten aan on voorzichtigheid. Het gevolg: enkele ontvellingen en 2 fietsen die onafscheidelijk met elkaar verbonden waren. Op 29 augustus fietsten 13 leden naar de St. Adelbertusakker te Egmond. Op de terugweg werd voorgesteld om op de kermis te Alkmaar even rond te kijken en dan om precies 7.00 uur weer present te zijn bij de fietsenstalling. De heren hebben zich aan het voorstel gehouden en we vertrokken om half 8 uit Alkmaar. Wat is het toch dat al die mannen op de fiets naar Amsterdam of Alkmaar trekken, midden in de nacht, langs eenzame wegen, zacht prevelend en dat al vele jaren en steeds maar groter, steeds maar langere rijen? Overzicht van de penningmeester: ontvangsten: f 24, uitgaven: - 14.38 saldo: f 9,62 vorig jaar: - 18.33 totaal in kas: f 27,50

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 8