hoewel we terug alleen maar tegenwind hadden. Op 5 mei zijn we met 32 man naar Alkmaar geweest. Op de terugtocht waren enkele leden wat luidruchtig, wat niet in de geest der vereniging te pas mag komen. Op 29 juli gingen we met 34 leden ter bedevaart naar Heiloo. Het was een pracht dag welke werd besloten met het zegenen der rijwielen. Toen we de terugtocht aanvaardden, begon het te regenen, wat de orde niet bevorderde. Geachte vergadering, laten we begrijpen dat we ter bedevaart gaan en niet te kermis. Onze vereniging moet steeds de katholieke geest uitdragen. We moeten ons gedragen als flinke katholieke man nen, eensgezind, opgeruimd en zonder gemopper ons onderwerpen aan het bestuur. Voorzitter Burgmeijer eindigde dit overzicht met de woorden: "Ik heb gezegd". Jaarvergadering, gehouden op dinsdag 5 maart 1935 in café J.P. Pepping. Na het voorlezen van het jaarverslag werd nog een aan tal zaken geregeld. Rector Vis, geestelijk adviseur van de bond, was 121/2 jaar priester. Er werd besloten om de contributie f 0,10 te verhogen voor een cadeau voor de rector. Voorzitter Jn Burgmeijer stelde zich niet meer herkies baar en bedankte als lid wegens vertrek uit de paro chie. Ook Jb Sinnige was niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de volgende bestuursleden: C. Bakker, J. Wit, Joh. Groen en S. de Boer. De penningmeester gaf het volgende overzicht: ontvangen: f 26,25 uitgaven: -17.21 in kas: f 9,04 Ook werd de komende stille omgang besproken. De algemene intentie was: vrede en welvaart in de samen leving. Men zou de nieuwe weg naar Castricum ne men. Daar was om 21.00 uur lof, daarna een H. Mis in de Posthoornkerk. Om 1 uur hoopte men in Amster dam te zijn om aan de stille omgang deel te nemen. Om 4.00 uur zouden de cafés open zijn en men wilde om 5.00 uur uit Amsterdam vertrekken. Er werden 6 nieuwe leden welkom geheten: P. Jong Fz, A. Bruin, H. Thames, J. Plijter, Cor Post en Joh. Spaansen. B. Spaansen werd weer benoemd als rijwielhersteller. Jb Sinnige vroeg tijdens de rondvraag of de voorrijders niet regelmatiger zouden kunnen rijden. Jaarverslag over het jaar 1935 Aanwezig waren 38 leden, bondsvoorzitter M. Niele en de Alkmaarse afdelingsvoorzitter Verberne. De voorzitter noemde de volgende tochten. Op 17 maart 1935 met 38 leden naar de stille omgang in Amsterdam. Op zaterdag 4 mei met 26 leden naar de stille omgang in Alkmaar. Op zondag 7 juli met 31 leden naar O. L.Vrouw ter Nood in Heiloo. Opmerkelijk was de rit met 11 leden naar Noordwijk. Men had een betere predikatie vernacht. Toch was het een tocht die echt de geest van de R.K. Rijwielbond uitdroeg, nl. het geloof naar buiten. Het was indruk wekkend om 80 fietsers te zien met dezelfde vlag voor op de fiets. De voorzitter eindigde dit overzicht met de woorden: „We moeten met z'n allen werken om deelname aan de tochten zo groot mogelijk te maken om het katho lieke geloof naar buiten uit te dragen en ons geloofsle ven te verdiepen door gebed en opoffering. Ik heb ge zegd". Jaarvergadering in café J. Brouwer op 11 maart 1936 De penningmeester gaf het volgende overzicht: ontvangsten: f 32,66 uitgaven: - 24.65V2 batig saldo: f 8,011/2 reserve: - 9.24 in kas: f17,291/2 (Er waren toen nog geen rekenmachines!) De heren C. Bakker en Jn Wit waren niet herkiesbaar. Als opvolgers in het bestuur werden B. Spaansen en Jn Plijter gekozen. Ook werd de komende stille omgang in Amsterdam op zondag 22 maart besproken. Vertrek om 18.15 uur bij café Pepping, om 20.30 was er lof in Heiloo. De fiet senstalling in Amsterdam en het banden lappen zou den door de vereniging betaald worden. Deze foto van de propagandaclub, die in januari 1906 werd opgericht, is achter de pastorie genomen in 1930. 1' rij: Theo Droog, Jb. de Groot, Jan Dekker, Jo de Boer, Jan Ursem, Gert v. d. Stoop, Cor Stadegaard, Gert v. d. Eng, Jan v.d. Eng, Piet Bakker, N. Komen en J. Tamis. 28 rij: Theo Wit, Cor Wit, Siem Bakker, P. v.d. Stoop, S. de Boer, Cees Jong, Bernard Ruiter, Jb. Wit, Arie Komen, Piet Berkhout en Aris Bij waard. 3' rij: Jan Wit, Cor Broersen, Cor Bakker, Jan Impink, B. Put, pastoor M. v. d. Burg, Jan Schiebroek, Piet Jong, S. de Boer en Dirk Stadegaard. 48 rij: Jan Bakker, Wilm Blankendaal, Henk Jonk, Andries Ligthart, Dirk Droog, Jan Keesom, W. de Boer, Gert Moras en Jac. Poland.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 7