Het bestaande huis werd gesloopt en de bouw kon starten. De aanbesteding werd een zaak voor de plaatselijke aannemers: voor metselbedrijf De Jong en timmerbedrijf Arie Burgmeijer. Elektra werd door de gebroeders Hoebe gedaan en het schilderwerk door schildersbedrijf Groen-Leegwater. Ook de stoffering werd uitbesteed aan de plaatselijke middenstand. De boerenleenbank schonk nog f 1.000,- en daarvan kon de dokterskamer worden ingericht. Een anonieme donateur schonk eveneens f 1.000,-. Zo kwam ons mooie wijkgebouw tot stand. De opening vond plaats op 2 december 1964. Burgemeester Van Breemen van Oude Niedorp over handigde de sleutel aan het bestuur. Deze sleutel lag keurig op een kussen dat twee kleuters hem hadden aangeboden. Dat waren Gerard Dekker Dz. en Dorette Keesom Jd. die, keurig verkleed als dokter en zuster, de eerste burger van de gemeente Oude Niedorp assisteerden. Daar stond dan dat mooie gebouw, compleet met woning, garage en magazijn. Zo kon de gezondheidszorg op verantwoorde wijze beter worden behartigd. Wat een vooruitgang!!!!! De woning werd aanvankelijk nog als kantoorruimte gebruikt maar werd al snel aan een onderwijzer verhuurd. Het gebouw herbergde een ruime entree, een hal met toiletten en twee ruimtes waar men zich kon uit- en aankleden voor een onderzoek bij de artsen. Verder was er een ruime wachtkamer waar de kinderwagens gestald konden worden. Daarnaast bevonden zich een ruimte voor het uit- en aankleden van de kinderen met verschillende vakken op stahoogte en twee behandel kamers: één voor de wijkzuster en één voor de dokter. De wijkzuster woog, de dokter onderzocht en diende de nodige prikken toe. Een hele verbetering in de gezondheidszorg. Het wijkgebouw werd een plek waar veel mensen nieuwe sociale contacten opdeden als ze voor zorg werden opgeroepen. Al snel kreeg het wijkgebouw meer functies. Er kwam zwangerschapsgym en er werd door diverse vereni gingen in het gebouw vergaderd. Je kon er een griep- spuit halen en de EHBO hield er zijn oefenavonden. Ook de EHBO-examens werden daar afgenomen. De spullen van het Rode Kruis voor bloedafname, zoals brancards, dekens en kussens, lagen in het magazijn opgeslagen. De nieuw opgerichte schaak club D.D.M. heeft er zijn clubavonden gehouden. Het dorpshuis was er immers nog niet. Zelfs een tandarts nam zijn intrek in het wijkgebouw. De woning, die eerst verhuurd was aan een onder wijzer, werd later verhuurd aan wijkzuster Miep Wijnker die daar met haar zus Tiny woonde. Miep was toen wijkzuster voor 't Veld en omstreken. Zij hebben daar tien jaar gewoond. Daarna kwamen Joep en Anja Hageman in de woning. In de praktijkruimte oefende Joep zijn beroep als fysiotherapeut uit. Hij bouwde kortgeleden een nieuwe praktijkruimte met woning in het nieuwe Tjaddinxplan. Na die verhuizing heeft mevrouw Roohof nog diverse jaren in het pand gewoond en zij beheerde tevens het uitleendepot. In 1988 veranderde de hele situatie. Een gezondheids zorgbus die de gehele regio ging bestrijken, kwam voortaan één dag op het kerkplein te staan. Voor een permanent depot met een woning was geen geld meer. Het depot werd centraal gehuisvest en de zorg ging voortaan via het mobiele kantoor op het plein. Het mooie wijkgebouw had in één klap afgedaan en had elke functie verloren. Daar waar de gehele gemeen schap zoveel plezier en nut aan had beleefd, was ineens een leeg gebouw. De heer en mevrouw Van der Molen kochten het pand en in de kantoorruimte kwam een adviesbureau. Al heeft het pand zijn maatschap pelijke functie verloren, toch is het door de verbouwing en de mooie tuinaanleg een sieraad voor ons dorp. Slechts een kleine herinnering is gebleven. „Het pillenkastje", waar iedereen zijn lege doosjes voor medicijn herhaling kon brengen, is er nog. De in het „kassie" geplaatste doosjes worden nog steeds opgehaald door één van onze doktoren, soms zelfs nog door dokter Hageman. De medicijnen worden dan door onze trouwe bezorger tegen een kleine vergoeding thuisgebracht. Het gebouw, net zoals het oude gemeentehuis, de Rabobank (2x) en de kantoorpanden van Loos, kreeg een geheel nieuwe, particuliere bestemming. Voor de gemeenschap rest nog slechts het pillenkastje, een beeld van een vervlogen tijd. 5;- Al heeft het pand zijn maatschappelijke functie verloren. Door de verbouw en de mooie tuinaanleg is het pand andermaal een sieraad voor ons dorp. 't Pillenkassie is gebleven.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 5