Rijdersstraat/Provincialeweg, Frans Jong Sr, die langs het tracé ook een stukje had liggen en de gebroeders Bakker, rond het huisje aan de Provincialeweg, dat nu door Ruud Stroet wordt bewoond. Rond de aanleg van de Provincialeweg bij De Weel ter hoogte van de woning van Jan Bakker de oudere (zo noemden de ambtenaren hem) is er nogal gesteggeld over de juiste loop van de Provincialeweg. Een en ander wordt duidelijk, als je de situatietekening ziet en de inzet was vermoedelijk om een stuk weg van De Weel te behouden. Het volgende relaas staat te lezen „Jan Bakker de oudere verzoekt om wijziging van het tracee. De consequentie daarvan zou wezen, dat de weg, die thans recht loopt, ter plaatse een S bocht zou verkrijgen, komende uit de richting Harenkarspel, eerst naar rechts en daarna naar links. Bovendien zou dientengevolge het perceel ter hoogte van deze bocht geheel versneden worden. Bakker zelf zou voorts door deze omlegging geheel niet zijn gebaat, aangezien de door hem bedoelde woning, welke thans gespaard blijft, bij den door hem voorgestelde opzet binnen de voor de weg benodigde grondstrook zou komen te liggen, welke evenals het vorige tracee bijna 30 meter breedte zou verkrijgen en derhalve zou moeten worden geruimd. Het volgen van de door Bakker Sr verdedigde oplossing moet dan ook ten stelligste worden ontra den" De heer Bakker wilde het tracé dus ten oosten van zijn woning laten lopen en dan kon een stuk bestaande weg van De Weel behouden. Blijkbaar wilde Bakker zich door de provincie uit laten kopen en wellicht ergens anders een huis bouwen. Dit ging niet door en we kennen allemaal nog de situatie, dat je recht tegenover de woning van Ruud Stroet zo De Weel in kon draaien. Met de laatste renovatie van het kruispunt in 1990 werd de thans bestaande parallelweg aange legd. Niettemin startten de werkzaamheden in 1934 nadat het tracé definitief was vastgelegd en in dat jaar werden ook de kunstwerken, te weten de funderingen en bruggen over de waterlopen, aangelegd. Aannemer van het maken van de aarden baan van Niedorper Verlaat naar Schagen was aannemings bedrijf De Moei en Hermes uit Alkmaar. Het tracé richting Hoorn werd pas in 1937 aangelegd door N.V. P. Daalder, aannemersbedrijf te Alkmaar. Dit bedrijf bestaat nog steeds. Ook rond dit tracé had de provincie veel te verhap stukken met grondeigenaren in Heerhugowaard. In de Schager Courant van 20 maart 1934 wordt melding gemaakt van een verslag van het polder bestuur van de banne Schagen. Er is sprake van een overeenkomst met de provincie inzake den aanleg van „den nieuwen provincialen" weg. Aan de hand van kaarten wordt toegelicht, welke ruiling van water etc. zal plaatsvinden, welke ruiling is gebaseerd op een vergoeding van 2 cent per m2.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 24