hadden Trijn Gildemeyer, die het armengeld ophaalde, Cor Post en Gert Jansen er gewoond. In 1952 werd het huidige huis door Piet Scholten gebouwd. De metse laar was toen Gerard Boekei. Er is gesproken over de verbrande bakkerij van Ruiter en over „Rondom Wind", gebouwd door kastelein Wim Ligthart, die van tante Nel. We hebben het gehad over de Klavers die op zijn erf putten hadden gevonden. Er was toen wel in de putten gegraven, maar lang niet diep genoeg. De grootste put was van gele stenen en had een diameter van 3 meter. Helaas ligt nu de betonvloer van de garage op deze put. Ook vanwege de vondst van veel munten was hij ervan overtuigd dat op zijn erf en dat van „Rondom Wind" het preekhuis had gestaan. We waren van plan om eens een artikel over deze boeiende man te schrijven, maar hij is helaas op 83- jarige leeftijd in augustus 2001 overleden. In een vol gende uitgave van 't Is mooi weest wordt wel een arti kel gewijd aan zijn bodemvondsten. Mocht de heer Raatgers iets op zijn erf vinden dat mo gelijk te maken heeft met een gebouw, dan hopen we dat hij ons een seintje geeft. 5. Op het erf van de familie Bruin? Het was ons al bekend dat de heer Th. Bruin, Haven straat 11, op zijn erf een aantal munten had gevonden. We zijn daarom aan het begin van het vorige jaar bij hem op bezoek geweest. Al gauw zat hij op zijn praat stoel en vertelde over een misdienaarsuitje naar Artis met de bus van Slijkerman. Hij had zijn hoofd uit het raam van de bus gestoken en werd door een auto aan gereden. Vier weken lang heeft hij toen in een zieken huis in Amsterdam gelegen. Ook vertelde hij dat hij eens in de oorlog met zijn schuit in de Bleekmeer bij Oudkarspel voer. In de buurt van Kalverdijk bevond zich een radiostation. Hij werd toen door een Engels vliegtuig beschoten, terwijl Arie Groen in het vooronder lag te bidden. Hij is in 1949 op deze plek komen wonen. Daarvoor ZljDEWiWD. 0 Op dit kaartje uit ongeveer 1870 is duidelijk te zien dat er tussen de woningen Havenstraat 35 (nu de woning van de familie Bakker) en Havenstraat 49 (mevrouw A Keetman) te weinig ruimte was om alle paarden, wagens en 3.000 mensen te herbergen. Het huis in het midden is de woning van de familie Bruin, rechts daarvan „Rondom wind" nu bewoond door de familie Wever.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 17