Schaatsenrijders Schaatsenrijder J. v.d.Linden Dat is een bekende waterwantsenfamilie, waarvan de leden vaak worden aangetroffen in groepjes. Het zijn slanke insecten met een lengte 13 tot 17 mm. Met hun lange poten schaatsen zij altijd over de oppervlaktefilm van stilstaand water. Sommige soorten worden in stromend water aangetrof fen en andere leven zelfs in zee. In dezelfde populatie van schaatsenrijders kunnen een paar verschillende typen worden aangetroffen: som mige met en sommige zonder vleugels. De voorpoten zijn kort en het middenpaar wordt ge bruikt voor de voortbeweging. Schaatsenrijders voeden zich met kleine dieren die op het water zijn gevallen. Zij leggen hun eieren in groepjes op onderwaterplanten. Er zijn tegenwoordig zo'n 200 soorten schaatsenrijders bekend, waarvan er bij ons een tiental voorkomt. Schaatsenrijders kunnen de winter niet overleven. Het is bekend dat zij geven. Familie: Gerridae Orde: Hemiptera Klasse: Insecta Dat is een bekende pastor die vaak werd aangetroffen in Waarland en Heemskerk in gezelschap van Wies. Vroeger was hij echt slank met een lengte van 1,65 m. Met zijn korte benen schaatste hij vroeger over het stilstaande ijs in de omgeving van woonplaats. Onze pastor was vroeger alleen in de winter op het ijs te vinden en reed dan vaak onder de Malefijtsebrug door naar een volgend stuk ijs. In dezelfde winter konden we hem, afhankelijk van de schaatsafstand, aantreffen met of zonder rugzak. Zijn armen zijn niet zo lang, terwijl zijn benen worden gebruikt voor de voortbeweging op het ijs. Hij voedde zich tijdens lange schaatstochten met dikke, door moeder zelf gesneden boterhammen. Tijdens ons bezoek lustte hij ook wat anders. Deze pastor heeft een belangrijke boodschap gebracht in Waarland, Nieuwe Niedorp en 't Veld. Er is maar één pastor J. v.d. Linden bekend: de echte, de aardige, vriendelijke, hard werkende. Pastor J. v.d. Linden zal, zo hopen we, nog vele winters overleven. geen enkele prooi aan een ander Familie: J. v.d. Linden Orde: Ridder Klasse: Inderdaad Bedankt voor de schaatsen van meer dan 60 jaar oud! Het is bekend dat hij zijn houten Friese noren aan onze stichting heeft gegeven. s

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 11