a machine en over het cyclostielfonds. We wijzen het af. B. Spaansen en Jn Plijter worden weer herkozen. Er zijn weer 2 nieuwe leden: P. Leegwater en S. Tames. Rondvraag: Antoon Groen wil eerder uit Amsterdam vertrekken. Jaarverslag over 1939 Aan het begin van het nieuwe verenigingsjaar 1940 is het een plicht voor ons katholieke mannen om te bidden voor de vrede, maar ook voor de Finnen, die prachtkerels, die ook voor ons vechten tegen het communistische gevaar. De voorzitter gaf een overzicht van de tochten in 1939. Op zaterdag 11 maart vertrokken 37 deelnemers na het bidden van het kerkelijke reisgebed om 18.00 uur richting Koog-Zaandijk, waar er een lof was met predikatie van pastoor Floodhuizen. In Zaandam heb ben we gegeten. Na de Stille Omgang hebben we koffie gedronken in de Beursbengel en vertrokken om 6.00 uur naar Limmen. Daar hebben 31 leden hun contributie betaald. Om 10.30 uur waren we weer terug in 't Veld. Op 29 april reden 28 leden naar de stede van het H. Bloed: Alkmaar. Om 4.30 uur waren we terug. Zo gingen 20 jongens op zondag 4 juni om 7.30 uur naar O. L. Vrouw ter Nood in Heiloo. Zij waren om 17.00 uur weer in 't Veld. Op 25 juni reden 6 leden naar de St. Adelbertusakker te Rinnegom. Er werd een H. Mis opgedragen op de fundamenten van de kerk, waar ook Adelbertus het onbloedig kruisoffer heeft opgedragen. Jaarvergadering op 23 februari 1940 ten huize van wed. Brouwer De penningmeester is in Nederlandsche dienst, daarom worden de bescheiden nagezien door de heren D. Jong en Cor Kwakman. Joh. Groen en S. de Boer worden herkozen. De club neemt een aandeel in het cyclo stielfonds ad f 2,50. (Cyclostyle stencilmachine) Tot slot van de vergadering werd de stille omgang in Amsterdam op 9 maart 1940 besproken. Er was weer gelegenheid in café de Beursbengel om te ontnuch teren. Voor de koffietafel aldaar gaven 18 leden zich op. Jaarverslag over 1940 Op 9 maart zijn 33 leden naar Amsterdam geweest. Eerst was er weer het reisgebed in onze kerk om daarna te vertrekken naar Koog-Zaandijk voor het lof. Om 9.30 uur waren we weer thuis. Op 25 mei 1940 gingen 17 deelnemers naar Heiloo. Na dit wel zeer beknopte jaarverslag staat er in het notulenboek dat de R.K. Rijwielclub St. Bonifacius op 23 maart 1941 om 7 uur een algemene H. Communie heeft gehouden in de parochiekerk. Daarna was er om 8.00 uur een gezamenlijk ontbijt in café Brouwer. Aanwezig waren 40 leden. Om 8.30 uur werd de H. Mis opgedragen met de intentie: „om van God te verkrijgen een voorspoedige vrede". Hierna vertrokken 4 leden naar het retraitehuis te Bergen om deel te nemen aan de landdag die voor de rijwielclub was uitgeschreven. In het notulenboek van de R.K. Rijwielclub St. Bonifa cius staat niets meer over eventuele tochten in de oorlogsjaren. Het is wel zeker dat er in die tijd geen enkele tocht kon worden georganiseerd. Pas in 1952 schrijft de heer Thijs Hoebe het volgende verslag over de stille omgang in Amsterdam. 16 maart 1952; aantekening door M.C. Hoebe Om 18.30 uur staan er 43 bedevaartgangers klaar. Na een kort reisgebed van kapelaan De Waard neemt P. Veldman de leiding van de groep om voor een constante snelheid te zorgen. Om 21.30 kwamen we aan in Wormerveer en konden ons in het verenigings gebouw verfrissen. Daar was om 22.00 uur lof. Hierna fietsten we naar Amsterdam en hebben om 00.00 uur onze fietsen gestald. De H. Mis was om 2.00 uur in de kerk in de Vondelstraat. Na de mis hebben we een half uur gelopen naar de Beursbengel om de inwendige mens te versterken. Om 5.00 uur vertrokken we uit Amsterdam naar het koffiehuis in Limmen. De laatste 27 km. hebben we in een flink tempo afgelegd. Om 8.45 uur waren we weer terug in 't Veld. 7 maart 1954; aantekening door M.C. Hoebe Na een oproep in het parochieblad kwamen 39 bede vaartgangers om 18.45 uur naar de parochiekerk voor een kort reisgebed, dat door kapelaan Den Hollander werd uitgesproken. Om 19.10 konden we vertrekken vanaf café Kramer. Het begin was niet al te best. De heer W. Berkhout Jbz. was nog niet klaar en E. Hoebe, de rijwielrepara teur, zou even op hem wachten. De grote groep reed door en stopte bij Adriaan Groen om zijn hoed te halen. Inmiddels reden l/V. Berkhout en E. Hoebe door het Waarland om ons in te halen. De grote groep wachtte een kwartier en stuurde toen 2 mensen terug om bij de familie Berkhout te kijken. Toen pas bleek dat ze reeds vertrokken waren. De groep vertrok zonder de reparateur met een vertraging van 20 minuten. De heren P. Mercks, P. Bruin en P. Kramer waren zo onsportief om er tussen uit te knijpen. Om 22.15 bereikten we Wormerveer, waar de heren Berkhout en E. Hoebe op ons stonden te wachten. Na het lof hebben we wat gegeten. Om 23.00 uur gingen we verder richting Amsterdam, waar we precies op tijd aankwamen en direct aan de stille tocht konden beginnen. Om 3.15 uur begon de H. Mis in de Post hoorn in de Haarlemmerstraat. Daarna hebben we in hotel Damplein brood gegeten. Om 6.10 uur aan vaardden we de terugtocht. In café Hoebe in Heiloo hebben we nog wat gegeten en gedronken. We waren om 9.30 uur terug Dit is het laatste verslag in het notulenboek van de R.K. Rijwielclub St. Bonifacius. Is deze club als een nachtkaars uitgegaan? v

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2002 | | pagina 10