-KEUR JVIoerbeekpr-P nieuwe Art. 14. Buiten de door het Molenbestuur daartoe aangestelde personen, wordt aan niemand toegestaan, de inlaatpompen tusschen de verschillende deelen des polders, te ope nen of te sluiten. Boete: f 25,-. Wanneer dit openen of sluiten met be schadiging of verbreking gepaard is ge gaan, kan hechtenis worden toegepast van ten hoogste 6 dagen. Art. 11. Het is verboden in de den polder omringende kaden binnen eene breedte van 3 Meter hori zontaal gemeten op de kruin der kade, vanaf het punt van het hoogste boezempeil tot het punt waar de loodlijn aan de binnen- of achterzijde den grond raakt, te ploegen, te spitten, te delven, boomen of heesters te planten of eenig bouwwerk te plaatsen, op verbeurte eener geldboete van ten hoogste f 25,-. Art. 15. De ingelanden zullen aan de Molen- meesters, Ambtenaren en werklieden des polders, buiten de woningen, overal vrijen toegang moeten verleenen, onverminderd het recht om zich den toegang desnoods met behulp van den sterken arm feitelijk te verschaffen. Boete: f 25,-. Art. 16. Het bestuur is bevoegd, op kosten der overtreders, te doen wegnemen, beletten, verrichten, of in vorigen toe stand herstellen van hetgeen in strijd met deze keur is gemaakt, gesteld, ondernomen, nagelaten, beschadigd of weggenomen. Art. 13. Het onder houd van de vaste scheidings hekken op de polderkaden is voor reke ning der eige naars. Waar bij zoodanige vaste hekken de grond van de kaden is weggetrapt of uitgehold, zijn de eigenaars verplicht binnen 8 dagen na de eerste aanzegging of aanschrij ving van het Molenbestuur, dat gebrek door aanvulling met de benoodigde vaste specie te herstellen. Zo niet: boete f 1,-. DRUKWERK Art. 12. Het is verboden stoepen, stelten of oplossteigers te maken of aan te leggen aan of langs de kaden des polders, zonder toestemming van Molenmeesters, op verbeurte eener geldboete van ten hoogste f 10,-. (stelt: een dunne paal met een dwarsklamp, bijvoor beeld om een boot eraan vast te leggen) Art. 17. Op het oogenblik van het in-werking-treden dezer keur, zijn alle vroegere keuren en verordeningen vervallen. (was get.) K. DE MOOR, Voorzitter (was get.) J. KUILMAN, Secretaris tflfiDORV votir tien

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2001 | | pagina 13