gingen verder met de INAS-opleiding en konden met dit diploma werk vinden in de verzorgende beroepen als ziekenhuisverpleegster of bejaardenverzorgster. Som migen vonden werk in een winkel of op kantoor en weer anderen werden lerares. Na enkele jaren leeggestaan te hebben, waardoor het gebouw ten prooi viel aan verval, kwam de school met grond in handen van een projectontwikkelaar. De school werd tot de grond toe afgebroken en aan de Dreefkant werden vijf vrijstaande huizen gebouwd. Aan de Pastoor van de Burglaan acht woningen in blokken van twee onder één kap. Als herinnering aan dit tijdperk is alleen nog in 't Veld te zien de bronzen sculptuur die aan de buitenmuur van de school hing. Het stelt een vogel voor die een aantal woldraden in zijn bek heeft. Het kunstwerk is in bezit van Gerard Tamis. De andere kunstschatten: het glas-in-loodraam en een schilderij, beide een ontwerp van de bekende Bergense kunstenaar Jaap Min, gingen mee naar de school in Schagen. Daar in Schagen wordt de opleiding op de oude voet voortgezet. Niet meer onder de naam van landbouwhuis- houdschool, maar als R.K. school voor voorbereidend beroepsonderwijs. Mevrouw Van der Lubbe is daar nog diverse jaren directrice geweest. Zullen de leerlingen die nu op deze school hun opleiding volgen, weet hebben van het feit dat de 'roots' van hun school in 't Veld liggen? 't Veld te vinden zijn. In 1976 werd een opleiding van vier jaar verplicht gesteld en kon men via drie niveaus opgeleid worden: A, B en C. Het C-niveau lag gelijk aan een mavo-opleiding. In de zomer van 1984 ging de gehele administratie over naar de scholengemeen schap BAC in Schagen. Op 1 augustus 1995 eindig den de opleidingen van het lbo in 't Veld, omdat in Schagen een geheel nieuwe school was gebouwd in de wijk Zuiderkaag. Hiermede eindigde het tijdperk van het lbo onderwijs in 't Veld. Het beroepsonderwijs heeft vooral voor meisjes veel betekend. Velen van hen ft 9 De eerste groep leerlingen van de nieuwe landbouwhulshoudschool aan de Dreef in 1965 De laatste groep meisjes van de Skavel aan de Dreef in 1995

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2001 | | pagina 9