-45- Op 26 april 1801 tekende Albert de Smet de huwelijksovereenkomsten voor de laatste keer. Op die datum compareerden voor Hendrik Cornelisz Over en en Cornelis Fulpsz Bijpost als regerende schepenen, Jan Groot, Jongman alhier uit de Boome en Neeltje Jans Koomen, Jongedogter onder Nieuwe Niedorp om in den Huwelijken Staat te worden bevestigt Niet veel later is Albert de Smet overleden. 1801.' 6. De helft in een houtbos in het geheel groot 4 G eersen 8 S neesen 5 Roeden gelegen in de ^Veelerk rogt, belend met Cornelis Groot ten zuiden en Jan Prinsen ten noorden, met een jaarlijkse erfpacht van 3:11:08 belast ten behoeve van de gereformeerde gemeente. Albert de Smet is overleden te Oude Niedorp op 17 juni 1801. I n het boek staat als jaartal geschreven 1802, maar daarmee zal een fout gemaakt zijn gezien de volgende advertenti e(RAA, DTB Oude Niedorp, inv.nr. 7) De executeurs van zijn nalatenschap lieten een advertentie opnemen in de Oprechte Haarlemsche Courant van 17 augustus 1801 waarin staat: 'Alle de geenen, die iets te pretendeeren hebben van, of verschuldigt zijn, aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen ALBERT DE SMET, in leven Schout en Secretaris te Oude Niedorp; gelieve daarvan opgave en betaling te doen aan Arien Eg mond, woonachtig te Oude Niedorp, of ten Co m ptoire van den Notaris Cornelis Dekker, te W inkel, als bij Testament aangestelde Executeuren in gemelde Nalatenschap, uijterlijk voor den 30 September Alle Ue geenen. die iets te pretendeeren hebben van, ofverfchnldigt zyn aan den Boedel en Nalatenfchap van wylen ALBERT de SMET, in Idven Schout en Secretaris te Oude Niedorp; gelieve daarvan opgave en "betaling te doen maAricn Egmondwoon achtig te Oude Niedorp', often Comptoire van den Notaris Cornelis Dekkerte Winkel, als by Teftamem aangeftelde Executeuren in gemelde Nalatenfchap, uiterlykvoorden3oSeptemberi8oi. Advertentie van de executeurs van de nalatenschap van Albert de Smet Oprechte Haarlemsche Courant van 17 augustus 1801 De afwikkeling van de nalatenschap van Albert de Smet door notaris Cornelis Dekker en Arie Egmond is na te gaan in de registers van transporten te Oude Niedorp in het regionaal archief te Alkmaar. De eerder genoemde curatoren Cornelis Dekker en Arien Egmond verkochten op een openbare veiling op 22 maart 1802 diverse onroerende goederen uit de nagelaten boedel van Albert de Smet. 1. Een boerenhuis en erve met nog 76 G eersen 4 S neesen 17 A Roeden of ruim 26 Morgen zoo weid- als zaadland aan diverse perceelen annex den anderen daarbij behoorend, staande en gelegen aan de Langereis onder Oude Niedorp bij 't Groote Mallegat. Verkocht aan Pieter Beers voor 1097:15:00. 2. Een houtbosch groot 5 Geersen gelegen en belend met het voorgaande perceel te Oude Niedorp. Verkocht aan Jan Groot te Veenhuizen en Dirk Groot te Hoogwoud aan de Langereis, v oor 325. 3. Een huis en erve met een klein huisje met kapschuur mitsgaders wagenhuis en boed, alles staande en gelegen bij den anderen te Oude Niedorp, belend met de kerk ten oosten, een dorpshuis ten westen. Verkocht aan Jan Swaag te Heerhugowaard, voor 360. 4. Een welaangelegde tuin met zijn beplanting, groot 6 S neesen 8 Ro eden, gelegen achter de pastorie te Oude N iedorp. Verkocht aan Hendrik Cornelisz Over te Oude N iedorp voor 187. 5. Een thienen bosch groot 2 G eersen gelegen alhier in 't Unjer o nder Oude N iedorp belend de weduwe Jan Koog ten oosten, Pieter Beers ten westen. Gekocht door Pieter Cornelisz Wonder aan t Verlaat te Oude N iedorp, voor 20. Gekocht door Pieter Cornelisz Wonder voor 236:14:08. (RAA, Oud Arch ief Oude Niedorp, 5716, register van transporten) Vanaf 1801 werd de invloed van Frankrijk steeds groter, het Bataafse Gemenebest werd vervangen en in 1806 werd een Koninkrijk Holland gesticht met de broer van Napoleon, Lodewijk Napoleon als koning. Dat duurde tot 1810 waarna het koninkrijk onderdeel werd van het Franse keizerrijk onder Napoleon. i sto risch Niedorp, informatie blad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 45