-3- Bestuursmededelingen Van de voorzitter Trouwe donateurs en nieuwe leden. Elke dag realiseer je je weer dat we op dit moment een voor ons toch wel zeer bijzondere tijd meemaken. Het coronavirus bepaalt op dit moment ons dagelijks leven. Wie had dat drie maanden terug kunnen voorspellen! Omdat we nu in en direct om huis moeten blijven, wat des te meer geldt voor onze meestal oudere donateurs, verwacht ik dat deze 74ste uitgave van ons informatieblad zeker met belangstelling wordt gelezen. In ieder geval is deze beperking voor mij als lid van de naoorlogse generaties een heel gekke gewaarwording. Ik kan mij voorstellen dat het voor de vooroorlogse generaties beelden uit het verleden oproept. Op dit moment lijkt het helaas dat we er ook nog niet gauw vanaf zijn en zullen er nog grotere consequenties volgen. Voor ons als bestuur betekent het dat er op afstand wordt gecommuniceerd. Gelukkig zijn de historische verhalen nog lang niet op en kan redacteur Jaap van Beek weer een vol informatieblad aan u presenteren. Chris Wi edijk is betrokken bij het maken van een monumentenlijst voor de gemeente Hollands Kroon. e hebben diverse panden ingebracht die naar onze mening een gemeentelijke historische status kunnen krijgen. We waren echter niet de enige historische vereniging in onze gemeente met die gedachte, dus is in de commissie met ook de Monumenten Commissie naar een consensus gezocht naar de gemeente toe. Gelukkig zijn de panden die door gewijzigd beleid vanuit Haarlem van de provinciale monumentenlijst waren afgevoerd, totaal overgenomen door onze gemeente. Al heeft 5 dat wel wat voeten in de aarde gehad, erg monumentaal werd daar tot voor kort niet over gedacht! Maar er wordt nu gewerkt aan een voorstel aan de gemeenteraad om daar verder inhoud aan te geven. Nadien dient er uiteraard nog open overleg met eigenaren van de uitgekozen panden plaats te vinden omdat de plaatsing vrijwillig moet zijn, en er naar mijn verwachting weinig subsidie beschikbaar is op dit moment. Wordt vervolgd. In het gezondheidscentrum hebben Jan Smit en Chris W i edijk de spullen die in ons bezit zijn verder gearchiveerd. Gelukkig staat alles nu op volgorde en is het door de beide heren inzichtelijk gemaakt. Dus op afspraak is het geopend voor donateurs en belangstellenden om de naslagwerken te lezen. Maar het blijkt nu bijna zo vol dat we naar meer ruimte zullen moeten gaan uitkijken. In ons gesprek met hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de gemeente betreffende het overnemen van het beheer van de oude coöperatieve weegbrug aan de Westfriesedijk en de oude landhoofden van de trambaan aan de Langereis zijn we niet zoveel opgeschoten. Het laatste nieuws is dat er een stevige inventarisatie van achterstallig onderhoud heeft plaatsgevonden. Doel is om die achterstanden door het hoogheemraadschap te laten wegwerken en daarna, met aanvulling van provinciale monumentensubsidie, via een overeenkomst van onze stichting met de gemeente te gaan beheren. Wordt vervolgd. Helaas hangen de Floralia en het Corso aan een dun draadje wat betreft organisatie in 2020. V ele dorpsevenementen met jarenlange tradities zijn al afgezegd voor dit jaar, I listorisch Niedorp, informatieblad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 3