T, \7 V -29- De eerste huwelijksbevestiging door Cornelis Verlaet opgetekend in dit trouwboek, was op 14 januari 1659 voor schepenen Aer ijen Lamberts z en Cornelis Aerijensz Blockhuijs, met als bruidegom Jan Aerijensz, jonggesel van Barsingerhorn en als bruid Griettie Pieters, jongedochter uit de Heerhuijgewaert nadat gebleken was dat de drie wettelijke aankondigingen zonder verhindering hadden plaatsgehad. De achternamen Verl aet en Blockhuijs zijn duidelijk gebaseerd op de plaats waar zij vandaan komen, net zoals bij de volgende secretaris, genaamd M idwoud, het geval is en zoals we ook later bij diverse andere namen nog wel tegen zullen komen. Op 13 juli 1671 ondertekende Cornelis Claesz voor de laatste keer een trouwbevestiging als secretaris. Pieter Rensz Blockhuijs en Jan Pietersz W onder waren de schepenen die toen aanwezig waren bij het huwelijk van Pieter Weijersz, jonggesel van Oudeniedorp, en A nne Jacobs, jongedochter van Barsingerhorn. door Claes die op 29 de bevestiging van het Claes T hijmonsz IVIidwoud Cornelis Claesz Verlaet werd als secretaris opgevolgd Thijmonsz M idwoud november 1671 huwelijk van Claes Pietersz, jonggesel van Oude Niedorp met Guert Dierckxs van Tolcke onder Schagen, ondertekende. Zijn secretariaat duurde maar korte tijd want nog geen jaar later was er alweer een andere secretaris. Al in oktober 1649 was Claes Thijmonsz bij het avondmaal als lidmaat van de gereformeerde gemeente Oude Niedorp aangenomen. Claes Thijmonsz M idwoud is ook als schepen en burgemeester actief geweest in het bestuur van de stede Oude Niedorp. (RAA, DTB Oude N iedorp, inv.nr. 4, trouwboek gerecht 1659-1700) De handtekening van Cl aes Thij monsz Hf utd- Bij het avondmaal van 28 augustus 1672 maakte domine Lijcochton deze aantekening van de aanwinning van Johannes de M ijst en zijn zu ster Johanna tot lidmaat van zijn gemeente Tot opvolger van Claes Thijmonsz Johannes de Mijst, benoemd. M dwoud werd de s van Hoogwoud, i sto risch Niedorp, informatie blad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 29