STOPZETTING DER WATERLEIDING -19- 40 meter van de hoofdleiding Voordat deze zogenaamde onrendabele jaren geduurd. H 2020 B De heer Spa ans noemt deze brief een paardenmiddelof nog erger ais dat. Me n is van plan ons te laten verdrogen als wij niet aansluiten. De Raad heeft de beslissing uitgesteldbeïnvloed als de raad was door vele adressen tegen waterleiding. Persoonlijk geloof ik nietdat wij allen voor waterleiding waren. Spreker is er zeker van dat de gemeente in de toekomst van bovenaf, en dit is immers wet, tot aansluiting zal worden gedwongen. Dan zal het grote onkosten voor ons meebrengen, terwijl wij thans onder heel andere voorwaarden kunnen aansluiten. Daarom is spreker voor aansluiting. De heer Burger wijst op de gevoerde agitatie tegen de waterleiding. Th ans zouden er veel handtekeningen voor waterleiding zijn te verkrijgen. Spreker is, ook met de hoge kosten in de toekomst, thans voor aansluiting, ook omdat velen reeds weken zonder water zijn. De Raad besluit met algemene stemmen tot aansluiting. De voorzitter verheugt zich over dit resultaat en het is gelukkig dat de Raad vorig maal de beslissing nog heeft uitgesteld. Spreker meent dat thans een goed besluit is genomen. De kans dat niet aansluiten later hoge kosten met zich mee zou brengen is een belangrijke reden om voor te stemmen en velen zijn al weken zonder water. In de besproken gemeenten is redelijk snel de beslissing genomen om aan te sluiten bij het provinciaal water leidingbedrijf. Van angst voor het nieuwe is vooral sprake in Barsingerhorn en Kolhorn. De drie andere gemeenten hadden daar veel minder last van. zal wegens kolengebrek binnenkort moeten geschieden!!! Indien ieder uiterste zuinigheid betracht, zullen wij echter nog eenigen tijd water kunnen blijven leveren. De closets gebruiken EEN VIJFDE DEEL van de totale hoeveelheid water. Het in gebruik houden der closetstortbakken is verboden, evenals het gebruiken van leidingwater voor het sproeien van tuinen, het schrobben van straten e.d. Overtreding zal zonder verdere waarschuwing worden gestraft met afsluiting. Neemt dus alle mogelijke bezuinigingsmaatregelen en helpt zoo mede de waterlevering zoo lang mogelijk in stand te houden! De Directie van het P.W. N. Maar met het aansluiten bij het provinciaal waterleidingbedrijf is nog niet iedereen aangesloten. De mensen die verder dan wonen kunnen geen aansluiting krijgen. gebieden aangesloten worden, heeft het nog In de Tweede W ereldoorlog kwam de levering van leidingwater in gevaar door gebrek aan kolen oogwoud, voorjaar ronnen, Gesch ieden is Amsterdamse waterleidingduinen (internet) E-mail PWN d.d. 6-2-2020 Alkmaarsche Courant van 18 maart 1919, p.1 Schager Courant van 30 augustus 1921, p.3 Schager Courant van 31 augustus 1921, p.3 Schager Courant van 3 januari 1922, p.1 Schager Courant 15 februari 1922, p.3 Schager Courant 21 juni 1922, p.3 i sto risch Nied orp, informatie blad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 19