-18- Ee n tweede schrijven van de directeur van het /a terleidingbedrijf meldt nog, als gevolg van een conferentie met de gemeente-secretaris dat de waterleiding door Barsingerhorn naar Sch agen zal komen. De aftakking naar Barsingerhorn kan geschieden onder beding dat de fabriek de benodigde buizen zal kunnen leveren die niet in voorraad zijn. Een ingenieur moet woensdag naar deze fabriek in Gelsenkirchen en bij telefonische mededeling van de afloop van 's Raads beslissing zal De voorzitter zegt dat Sch agen besloten heeft aan te sluiten en i/Winkel ook en spreker gelooft nietdat men op die besluiten zal terugkomenIn de Zijpe heeft men dat ook geprobeerdmaar is het niet gelukt De heer Smit trekt nu zijn voorstel in en het voorstel van de voorzittervoorlopig niet aan te sluiten wordt met algemene stemmen aangenomen. Er is veel weerstand in de bevolking tegen waterleiding, Veel mensen die protesteren zijn niet naar de voorlichtingsdagen geweest. Op dinsdag 20 juni 1922 komt in de raad van Barsingerhorn de aansluiting van de waterleiding weer aan de orde. Volgt het punt waarvoor de vergadering is belegdde waterleiding. De voorzitter wijst er op, hoe de Raad in een zijner vorige vergaderingen heeft besloten met de beschikking op de waterleiding nog wat te wachten. Thans wensen B en de zaak tot een beslissing te brengen. B en W was officieus medegedeeld, dat de buizen vanaf /i nkel door deze gemeente zouden komen naar Sch agen. B en wilden dat niet direct geloven en hebben daarover geschreven en thans is het bericht gekomen, dat dit werkelijk zó is. Dat ingekomen schrijven meldt, dat het de bedoeling is vanaf Winkel over Barsingerhorn langs de Gouw naar Sch agen te gaan, maar dat de leiding naar Kolhorn achterwege blijft. Als de gemeente niet aansluit is van levering van water aan hen die vrijwillig willen aansluiten geen sprake. Van levering van water bij droogte was eveneens geen sprake. Voorzitter zegt, dat dit erop wijst, dat men ons zou laten uitdrogen. Spreker gelooft, dat het niet zo ver zou komen, maar het zou toch wel moeilijk worden om aan water te komen. Met de wethouders is toen het feit besproken, dat de buizen door het dorp zouden komen, zonder dat de T~stukken zouden worden aangebracht voor aansluiting. De nood van water dringt steeds meer en het college van B en is eenstemmig van oordeel dat aansluiting gewenst is, daar, als wij het nu niet doen, dit toch in de toekomst zal gebeuren en dan zal het met grote onkosten voor de gemeente gepaard gaan. gepoogd worden deze buizen te krijgen. Het bestek is gereed, waarin Winkel, enz. is opgenomen. In Barsingerhorn, enz. moeten nog alle opmetingen worden gedaan, vooral van de zijtak naar Kolhorn, dus spoed is nodig. Waterlevering, wanneer niet wordt aangesloten, per schuit, wagen, enz. is uitgesloten. De ingenieur is genegen de Raad op zijn woord te geloven, als tot aansluiting wordt bepaald en behoeft, omdat dit te veel voorbereiding eist, direct niet de bepaling van verplichte aansluiting in de Bouw- en Woningverordening worden opgenomen. Me vrouw Bergman-Gons noemt het een scherpe brief en wijst op het feit, dat veel burgers in deze waterleidingaansluiting tot andere gedachten zijn gekomen en hoopt, dat de Raad het voorstel van B en zal a annemen. i sto risch Nied orp, informatie blad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 18