-17- Me vrouw Bergman-Gons bespreekt de mogelijkheid dat vóór aansluiting ook eens een lijst wordt gelopen. Het gaat met een lijst gewoonlijk zo als Jaap tekent, tekent Pi eter ook en Kla a s ook, dat is in Kol horn heel erg. vindendie huurverhoging bijv[oorbeeld] van gemeenteweg te betalen? Ik hoop niet dat de zaak geheel en al zal worden uitgesteld. Onbekend maakt onbemind. De heer Spaans vindt het als voorstander van waterleiding een moeilijk ietsnu een besluit te nemen. Voor waterleiding is heel veel te zeggenmen moet maar eens opletten bij het schoonmaken van goten en bakken. Spreker wil echter geen besluit nemen tegen het grootste gedeelte van de gemeente en meent dat de bewoners het tenslotte dan zelf maar moeten weten. De heer Burger heeft vreemd opgekeken van het adres van Kolhorn. Daarop staan verschillende namendie hem verleden zomer aanklampten en meendendat er in het watergebrek moest worden voorzien. Op het adres komen ook namen van personen voorwier bedrijf uit hygiënische oogpunt aansluiting behoeven. Spreker bejammert het, dat de raad terug moet komen op zijn plan van aan te sluiten. De heer Engel zou de wenselijkheid van waterleiding zeer goed naar voren kunnen brengen. De noodzakelijkheid is niet gebleken, ^e hebben het steeds zonder waterleiding gered. De grote tegenstand echter zal eendeels voortkomen uit onbekendheid. Op het adres uit Kol horn komt geen enkele voor die uit een andere gemeente daar is komen wonen en met waterleiding bekend is. Spreker meent, dat de zaak te spoedig is opgekomen en we verzuimd hebben de mensen de nodige inlichtingen te geven en dat wreekt zich nu. Het nu plotseling in te voeren acht spreker niet goed, hij vreest nu eenmaal de dictatuur, daarvoor is hij een veel te grote democraat. Hij acht het niet goed, dat een grote meerderheid zich onderwerpt aan één kleine minderheid. Laten we echter voorlopig de zaak uitstellen, maar niet geheel en al afwijzen. De heer Bla auboer wil ook de zaak nu niet doordrijven, maar meent dat er genoeg publiciteit aan is gegeven. We hadden gehoopt dat er op de openbare lezingen veel mensen zouden zijn; te Kolhorn echter was het treurig. Betere publiciteit hadden ^e niet kunnen geven, maar de mensen menen, dat er geen behoefte aan is. De heer Engel bedoelde niet, dat de Raad of B en W te weinig toelichting hadden gegeven, maar als mensen onderling is er te weinig toelichting geweest. Om iets nieuws onder de mensen te krijgen is er een stelselmatige propaganda nodig en die heeft ontbroken, doordat ^e zelf er vreemd tegenover stonden. We hebben in het begin het standpunt ingenomen de mensen gelegenheid te geven zich uit te spreken, dat doen ze nu en feitelijk dienen we ons nu daarnaar te regelen. In Haringhuizen zien we dat nu ook, zegt de heer Engel. De voorzitter gaat mee met de redenering van de heer Engel, maar wil toch niet de zaak afstemmen, zodat zij geheel van de baan is. Laten wij in de naburige gemeenten de kat eerst eens uit de boom kijken en zien hoe het daar gaat, om dan later de zaak nog eens aan te pakken. De heer Blaauboer vraagt of dan de richting van de leiding niet uit onze gemeente blijft als we al die katten uit de bomen blijven kijken; zouden ze hier dan later wel O komen isto risch Nied orp, informatie blad 2020 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2020 | | pagina 17