-54- touwen en verdere rommeling'. In 1938 dreigt opnieuw de slopershamer voor het raadhuis. Het rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is duidelijk. Binnen- en buitenmuren vertonen grote scheuren. De voorgevel is verzakt en blijkt uit twee delen te bestaan. Ramen en deuren staan uit het lood. Oorzaak: het gebouw is op de kleilaag gefundeerd en niet onderheid. Verder ontbreken een brandvrije kluis, een burgemeesterskamer en Deze beschrijving van eigendommen (archiefstuk 473 van het archief gemeente Nieuwe Niedorp) is een alleraardigst document met ook een lijst van roerende voorwerpen in het raadhuis. In de raadzaal is de lange tafel met groen lakenkleed omringd door 15 i euningstoelen met springveren zittingen. Er staat een ijzeren kachel, een turfbak en drie koperen stoven om de zaal te verwarmen en twee petroleumlampen om de zaal te verlichten. Voor het rookgenot van de raadsleden zijn er twee koperen tabakspotten. In de vestibule/entree zijn 15 stoelen geplaatst voorzien van matten zittingen. In de secretarie staan twee schrijflessenaars en verschillende tafels, stoelen en kasten. In de afgesloten kast bevindt zich de brandkist. Ook in deze ruimte een kachel met asbak en tang, en een koperen doofpot. Aan de wanden hangen drie schilderijen van de koningen van het huis van O ran je (Will em I, Will em II en Will em III) en wapens van de gemeente en van de Kogge. In de bodekamer staat een lange tafel met twee groen geverfde banken, en een aantal gebruiksvoorwerpen zoals een trap, een vloerbezem, een stoffer en twee vuilnisblikken. Hier bevindt zich ook het houten aanplakbordje voor de huwelijksafkondigingen. Op zolder liggen nog vijf gebeeldhouwde zandstenen uit het voormalige geamoveerde raadhuis en enige I loe ging het verder met het raadhuis? Rechts het raadhuis van architect Van W ijngaarden. Links ervan de Prins Maurits voor de brand van 1973. I I isto risch Niedorp, informatieblad 2019 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 54