V Onduidelijk is het nog hoe het staat met eigendom/schenkingen vanuit de gemeenschap aan de voormalige gemeente Niedorp, nu Hollands Kroon, maar we hopen hier ook weer meer over te kunnen berichten. Conclusie is we zijn van de straat en we zoeken nog enkele enthousi aste collega's om onze lijst van nog te doen wat in te korten. Aarzel niet als u mogelijkheden heeft of ziet. Ook een historische bijdrage aan onze informatiebladen wordt zeer gewaardeerd. Ik wens u weer veel leesplezier in dit nummer nu onze wetenswaardigheden weer zijn beschreven. Hartelijke groet, Hans Stam i mmes an de redactie Dit nummer van ons informatieblad bevat een artikel over de voormalige slagerij die nu pizzeria is geworden, gelegen aan de Hoogzijde tegenover de speeltuin aan de Laagzijde, maar is verder grotendeels gevuld met artikelen van Jan Smit over de inventarisatie van de pastorie na het overlijden van ds M ooijen, van M aarten M ooij over de strubbelingen bij de afbraak en nieuwbouw van de Nederlands-hervormde kerk van Nieuwe Niedorp en van Gerard de Vries die de werken van zijn betovergrootvader, de architect A.T van Wijngaarden, aan de vergetelheid ontrukte met zi jn boek 'De architect A.T. van Wijngaarden (1819-1900) een eclectische signatuur in het W est- Friese landschap'. Hier alvast wat extra aandacht voor een dominee die meer dan 45 jaar predikant was in de gereformeerde kerk van Nieuwe Niedorp. Johannis Gerardus IVI ooijen Om deze predikant wat meer naar voren te brengen volgt hierbij in het kort zijn levensloop. Johannis Gerardus M ooijen, ook Moojen of Moijen komt voor, werd op 5 maart 1732 geboren te Mastenbroek, zoon van Jacobus Mooijen, predikant te Mastenbroek, en van Lucia van Eijbergen. Als zoon van een predikant en opgeleid te Harderwijk op het Gelders gymnasium onder de hoede van grootvader Van Eijbergen was het niet vreemd dat hij het via verdere studie aan de hogeschool te Leiden in 1755 bracht tot proponent te Kampen. In 1758 werd hij beroepen tot predikant te Hippolytushoef en Westerland en trouwde te Hippolytushoef op 15 juli 1758 met M aartje Keijser, gedoopt op W ieringen 28 augustus 1735 dochter van Jan Keizer en van Volke S tand. Toen IJsbrand Hoefkamer, beroepen van Graft naar Nieuwe Niedorp in 1757, in 1765 naar Dordrecht vertrok, werd J.G. Mooijen, die vanaf 1758 tot 1765 predikant te Hippolytushoef en Westerland op ieringen was geweest, te Nieuwe Niedorp beroepen. Op 11 augustus nam hij afscheid van W ieringen en een week later vond de bevestiging van dominee M ooijen in Nieuwe Niedorp plaats. Zijn taken op Wieringen waren toen nog niet afgerond want de ontstane vacature op W ieringen was nog niet vervuld. Zo trouwde ds J.G. Moojen, 'Predikant te Nieuwe Niedorp', op 24 september 1965 nog in de kerk van Hippolytushoef 'De H eer Adam Siegebert Brouwer, Wed uwenaar alhier, met Mejuffrouw Jacoba Everarda M oojen J.D. gebooren te I listorisch Niedorp, informatieblad 2019 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 4