-3- Kr Bestuursmededelingen Van de voorzitter Beste lezers, een warm welkom met name aan onze nieuwe donateurs. Wij presenteren hierbij de 73ste editie van het informatieblad die weer met inzet van redacteur Jaap van Beek tot stand is gekomen. Binnen het bestuur hebben we een drok half jaartje had mag ik wel schrijven. Helaas nam bestuurslid Perry Boogaart afscheid om zich geheel te kunnen richten op zijn nieuwe webshop. Maar niet nadat hij nog vier gebruikte archiefkasten wist te vinden voor ons, als mooie aanwinst voor het veilig bewaren van onze oude geschriften en stukken. Zoals verteld zijn Jan en Chris bezig om onze gehuurde ruimte verder in te richten. Nu dat ging ineens zeer snel! Helga vroeg ons namelijk om alle spullen van oud-voorzitter Aat Wit uit zijn huis te halen. M an, man wat heeft Aat vergaard en bewaard! Ongelooflijk hoeveel spullen die voormalige boerderij heeft kunnen bergen. In circa vier zaterdagen is alles leeggehaald en opgeruimd. Maar toen kwam de hamvraag. 'Wat is van belang voor onze stichting en wat voor andere verenigingen of '9 r 6 instanties En vervolgens waar bergen we alles op en hoe, zodat alles toegankelijk blijft'. We weten wel dat, als er nog twee of drie van deze historische verzamelingen vrijkomen, er voor ons opnieuw een zoektocht naar een nieuwe ruimte ontstaat. Dus hierbij is de vraag alvast gesteld. Verder zijn we tijdens de Floralia flink bezig geweest en hebben we het nieuws gehaald door van de (min of meer) gerestaureerde schutsluis in de voorsloot een feestelijke en gezamenlijke opening te maken samen met de Floralia. Een leuke initiatiefrijke samenwerking kunnen we stellen. Tevens hebben we een zeer succesvolle tentoonstelling gehouden in de doopsgezinde kerk. Het bezoekersaantal overtrof onze verwachtingen ruim. In de gemoedelijke ambiance zijn we een tiental donateurs en vele vragen en verzoeken rijker geworden, waar we als bestuur skoftig blijd mee zijn Wij denken dat het voor herhaling vatbaar is. Vanuit het hoogheemraadschap, HHNK en de gemeente Hollands Kroon zijn we benaderd om de zorg en het beheer van de voormalige coöperatieve weegbrug in de Westfriesedijk over te nemen. Dezelfde vraag is gesteld voor de Trambrug landhoofden in de Langereis In principe hebben we hierop ja gezegd. De voorwaarden en kwaliteit van deze provinciale monumentale bouwwerken worden nu besproken en uitgewerkt door de provinciale monumentendienst, HHNK en Hollands Ook is er overleg geweest met wethouder Meskers om samen met alle historische verenigingen binnen Hollands Kroon tot een nieuwe gemeentelijke aanpak te komen voor gemeentelijke monumenten, waarbij een historische verhaallijn bepalend zal zijn voor het opnemen en benoemen van deze monumenten. Best lastig en nog ondoorzichtig, maar we gaan eraan werken. I I isto risch Niedorp, info rmatieblad 2019 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 3