In 1789 was dit buijtenverblijf eigendom van Abel Abelsz, meester-chirurgijn wonende te Amsterdam. Hij had het huis met erve, thuijn en boed in 1783 gekocht van chirurgijn Hendrik van Aken voor 600. Abel Abelsz was echter in financiële moeilijkheden geraakt. Op 1 februari 1790 werd Abraham Nottelman, schout, wonende aan de Schagerbrug, op de openbare verkoping van 21 december 1789 in de Roode Eenhoorn voor 352 eigenaar. Vervolgens waren nog Egidius Coeberg en Will em Snijders, med. doctor te Alkmaar en Breda, eigenaar. De laatste, toen wonende te Scherpenisse in het land van Tholen, verkocht op 19 december 1803 het huis met huisnummer 116 en erf voor 275 aan Abraham M ijts. (An net Klomp-Keuken) Op 1 mei 1817 werd J.C. Broers eigenaar van de woning die hij toen voor 750 kocht van Abraham M ijts. (notaris Sloos, akte nr. 493) Tot 1841 hebben Gerhard Hendrik Sinkel en zijn vrouw gewoond in het huis aan de Laagzijde. Daarna vestigde hij zich met Aafje Voget en zijn stiefzoon Jan Hendricus Broers aan de Groenburgwal, huisnummer 48, te Amsterdam tot hij in 1852 met pensioen ging en zich met zijn vrouw vestigde in Vorden. Jan Hendricus Broers was toen zeeman van beroep. (Stadsarchief Amsterdam) G. H. S i nkel was in 1844 volgens het Jaarboekje voor de ambtenaren der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnzen in Nederland visiteur der directe belastingen van beroep in het arrondissement Amsterdam. (üelpher) -35- Toen Jurriaan Broers was overleden trouwde zijn weduwe op 8 december 1836 met Gerardus Hendricus Sinkel, weduwnaar van Geertruida M aria Vierset en rijksontvanger der directe belastingen van beroep. 1836-12-08 BS getrouwd Gerardus Hendricus Sinkel, rijksontvanger, weduwnaar van Maria Geertruida Vierset, zoon van Bernardus Severinus Sinkel en van Maria Johanna Bachum, met Aafje V oget, weduwe Jurriaan Ch ristiaan Broers, dochter van Ellerus Voget en van Jannetje Brouwer. Gerardus Hendricus Sinkel kreeg schriftelijk toestemming tot zijn huwelijk met de weduwe van J.C. B roers, geboren Voget', van de commandant van het korps Noord- Hollandsche Vrijwilligers. Die toestemming gaf zijn moeder niet en liet dat blijken in een verklaring opgemaakt voor notaris Jan Hendrik Warnaars van het arrondissement Almelo. Zij bevond zich in gemoede bezwaard haar consent tot dat voorgenomen huwelijk te verleenen en hetzelve dus te moeten weigeren Gerhard Hendrik Sinkel, visiteur der belastingen te Amsterdam, verkocht op 18 oktober 1841 zijn roerende goederen te Nieuwe Niedorp. De opbrengst hiervan bedroeg 182,55. not. J.Roggeveen, akte nr. 3359) Volgens het jaarboekje van de provincie Noord-Holland 1842 is J.H.F. J oost in dat jaar rijksontvanger te Nieuwe Niedorp. Hij zal de opvolger zijn geworden van Sinkel. Zie voor Joost ook de Mi litaire spectator 1840' maart 1840 werd de 2e luitenant J.H.F. J oost van de 4e afd. infanterie op non-actief gesteld. I I i sto risch Niedorp, info rm atieblad 2019 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 35