J.G. M -24- nventaris van predikant ooijen van Nieuwe Niedorp door Jan Smit Om de inventaris van de overleden Niedorper predikant J. G. M ooijen op te nemen waren op 3 december 1811 bij elkaar gekomen Abraham M ijts, maire (Nederland zat midden in de Franse overheersing, dus burgemeester was nu maire geworden) en Jan Roggeveen, notaris te Nieuwe Niedorp. Ze waren benoemd tot executeurs in de boedel en nalatenschap van wijlen de weleerwaarde heer Johannes Gerardus M oijen, in leven predikant bij de gereformeerde gemeente te Nieuwe Niedorp en aldaar op de 10e september 1811 overleden. Verder is bij deze inventarisatie, welke is opgemaakt door de W inkeler notaris Cornelis Dekker, aanwezig Jan Verbeek, dagloner, wonende te Aardswoude gehuwd met Maartje M oijen. Notaris Dekker ging over tot een getrouwen en nauwkeurigen inventaris van alle meubelen, klederen, linnen, zilverwerk, gereed geld, titels en andere papieren, in- en uitschulden en in het algemeen van alle de roerende goederen behoorende tot de nalatenschap van wijlen de weleerwaarde heer Johannes Gerardus M oijen De woning in de Dorpsstraat te Nieuwe Niedorp waarin alle goederen stonden, was belend met Johannes W outerus Rietmeijer ten oosten en Pieter Jongejan ten westen en had het huisnummer 53 van de gemeente gekregen. Eigenaar van deze woning was de gereformeerde gemeente van Nieuwe Niedorp. Pieter Jongejan, gewezen gerechtsbode Nieuwe Niedorp en buurman van de overledene, werd benoemd om de spullen te van Nieuwe taxeren. nventarisatie In de Voorkamer westzijde: vier schilderijen zes prenten twee spiegels een weerglas een linnenpers een slagtafeltje een blauwe porceleine pot met voet een rustbank een matras, twee kleine kussens en deken vijf stoelkussens zes stoelen en een fotuil met rode vaste zitting een leuningstoel met een matte zitting een geelgeverfde slagtafel en kleed een geel schenktafeltj e een gladhouten Gerridon queridoneen trans siertafeltje op 1 of 3 poten een microscoopje een blad met blauw theegoed en servet een blauw porceleine stel van vijf een ledikant met groen casimier behangsel een bed met zijn zakpeulen, vier kussens en lende kussens twee Sitse en een wolle deken een noteboom cabinet vijf blauwe porceleine kommen Voorbeeld linnenpers van een isto risch N iedorp, informatie blad 2019 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 24