Attentie s. v. p. ScMldersaffaire De Ondergeteekonde, de Schild dersaü'aire van den Heer P. KEU RIS- overgenomen hebbende, heeft bij deze de eer te berichten, dat hij zich alhier heeft gevestigd. Hij beveelt zich minzaam in de gunst der ingezetenen aan, belo vende eene prompte en civiele be diening. Jb. OUDES, Huis- en Rijtuigschilder. (Voorheen P. KEURIS.) Nieuwe Niedorp, 2d April 1880. terstond TE KOOP of TE HUUR, op een Hink Dorp, in Noordholland. Te bevragen bij Jb. OUDES, te Nieuwe Niedorp. 1880 ook, hij ontmoet daar in ieder geval zijn aanstaande vrouw. Grietje Stapel is geboren in Spanbroek op 15 februari 1860 als de dochter van Klaas Stapel, geboren 2 april 1832 en Guurtje Kaij, geboren 3 oktober 1833. V ader Stapel is van beroep landman Het gezin telt vijf jongens, waarvan twee jong overleden, en naast Grietje nog twee meisjes. Het jonge stel, Jacob is 20, Grietje 18, wacht niet lang en trouwt op 4 februari 1879 in Spanbroek, om enkele dagen daarna al te verhuizen naar Oude Niedorp. Op 6 december van hetzelfde jaar wordt hun eerste kindje geboren, vernoemd naar zijn opa: Jacob. Het Nieuws van den Dag, 26 april 1880 Jacob is bezig met het opzetten van een eigen schildersbedrijf in Oude Niedorp, maar in mei 1880 ziet hij een kans om zijn bedrijf in één keer op de lokale kaart te zetten. Hij koopt van Pieter Hemme voor 1.600,-- een huis met schilderswerkplaats te Nieuwe Niedorp dat eerder van Pieter Keuris was geweest en vestigt zich als huis- en rijtuigschilder aan de H oogzijde 69 (teg enwoordig Dorpsstraat 109) in Nieuwe Niedorp. Zijn schildersaffaire in Oude Niedorp zet hij vervolgens te koop. Het N ieuws van den Dag Dag, 3 iedorp met in het midden de werkplaats en woning van de ieu we kunstschilder-fotograaf Jacob en de woning rechts. .rch ief lkmaar, beeldbank I I i sto risch Niedorp, info r m atieblad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 7