Wa ar heeft hij in Nieuwe Niedorp gewoond en wat is het Ik He Z O Ha We zullen zijn bijdragen aan dit blad in het vervolg node missen! In uw Informatieblad van 1 mei 2008 wordt nog melding van hem gemaakt op blz. 41. O huidige adres? zou heel graag een foto van hem en/of zijn gezin hebben. eeft u tips waar ik dat zou kunnen zoeken en vinden! ijn er nog lokale archief-Jbronnen waar ik meer over hem te weten zou kunnen komen udes en Joris ringhuizen ontmoeten elkaar Zelfportret in potlood van Jacob Oud es rond 1910, beschikbaar gesteld door achterkleindochter Joyce Stenger, San Francisco, USA Het artikel over Jacob Oudes van de hand van Jaap Oudes uit Rijnsburg en dat van Ab K lomp over Joris Haringhuizen en de waterfiets hadden een tweetal raakpunten in de vorm van ansichtkaarten gemaakt door Jacob Oudes. Op de ene is Joris Haringhuizen te zie op zijn Joris Haringhuizen zittend op zijn waterfiets in de Voorsloot. Op de achtergrond de boerderij van zijn vader, toen Hoogzijde B53 later Dorpsstraat 115 waterfiets voor zijn ouderlijk huis en op de andere zien we Joris op de waterfiets met op de achtergrond het huis en de werkplaats van Jacob Oudes. Artikelen Jan Keuken Van de hand van Jan Keuken publiceren we nog een drietal nagelaten artikelen. Een of het schilderij de Nachtwacht nu wel of niet in W inkel heeft overnacht, een over mennonieten, een stokpaardje van Jan, en een over de naam De Lasschoten. De betekenis van namen had eveneens Jans bijzondere aandacht. Joris Haringhuizen zittend op zijn waterfiets in de Voorsloot, Op de achtergrond in het midden huis en werkplaats van Jacob Oudes, toen wijk C nr, 29, nu Dorpsstraat 109 I I i sto risch Niedorp, info r m atieblad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 5