-50- voor Perceel a. b. J. Faus 4.818, Ph. Komen 4.955, Gebr. De Heer 5.195, C. Rutsen 5.200, J. Lodder 5.515, P. Zwager 5.525. Perceel a. P. Houtkooper 2.680. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd een plaatsje in Uw veelgelezen blad. omtrent de aanbesteding Itotnv woning voor het hoofd der school te Nieuwe Niedorp. Bedoelde aanbesteding is gehouden onder de vak lieden van N. Niedorp. met als uitslag: Perceel a. b. J. Faus f 4818, Ph. Koomen f 4U5T». Gebr. de Heer f 5195, C. Rutsen f 5800. J. Lodder f NM5, P. Zwager f SS2ó. Perceel a. P. Houtkooper f 2f»80. Daar de begrooting van den architect een be langrijk bedrag lager was. werd dit werk niet ge gund en de aanltesteding is niet doorgegaan. Daar door de inschrijvers een heel zuinige prijs is bedongen, noodigen ondergeteekenden het Ge meentebestuur van Nieuwe Niedorp uit, drie be kwame architecten uit te noodigen dit werk te bc- grooten. Eén te benoemen door ondergeteekenden en twee door 't Gemeentebestuur bovenbedoeld. Dit om uit te maken of de bedongen prijs laag was of niet. De kosten hieraan verhonden, zullen worden gedragen door ondergeteekenden. U, Mijnheer de Redacteur, dankende voor de wel willendheid. Hoogachtend, J. FAUS. PH. KOMEN. C RUTSEN. S 1934 NIEUWBOUW. Door den heer Ph. Komen, timmerman aannemer alhier, is een stuk bouwterrein gekocht van den heer J. Kos, naast het nieuwe perceel van den heer C Wit. Hier op zal een flinke dubbele woning worden gebouwd. S 1939 Na We Bij de aanbesteding van de nieuw te bouwen woning voor het hoofd der school te Nieuwe Niedorp werden de vaklieden uit de gemeente uitgenodigd in te schrijven. De uitslag van die aanbesteding was Omdat de begroting van de architect een belangrijk bedrag lager was werd het werk niet gegund. De inschrijvers J. Faus, Ph. Komen en C. R utsen vonden echter dat ze al zo laag hadden ingeschreven dat ze een ingezonden brief lieten publiceren in de Schager Courant van 16 juni 1934 waarin ze het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp uitnodigden drie bekwame architecten het werk te laten begroten. Een van hen te benoemen door de ondertekenaars van de brief en twee door het gemeentebestuur, om zo uit te maken of de bedongen prijs wel terecht was. De kosten hiervan zouden voor rekening zijn van de drie inschrijvers. In de Schager Courant van 29 april 1939 werd het bericht geplaatst dat door de heer Ph. Komen, timmerman-aannemer te Nieuwe Niedorp, een stuk bouwterrein is gekocht van de heer J. Kos, naast het nieuwe perceel van de heer C. Wit. H i erop zal een flinke dubbele woning worden gebouwd. chager Couran nt, 16 chager Couran nt, 29 april Ja de Tweede Wereld oorlog woonden en werkten hier nog als timmerman aannemer W ijnand Klaver, toen vader Jan Goet sr en nu nog Jan Goet jr. Tenslotte nog een foto van de woning met timmerwerkplaats zoals die er dezer- dagen uitziet. Bronnen Nieuwe Niedorp, 250 ja ar bewoningsgeschiedenis, door An net Klomp-Keuken. Internet, Delpher, kranten Historie van de Niedorpen en ^Winkel, A. ^Wit Regionaal Archief, Alkmaar W oning en werkplaats, Dorpsstraat 83, N ieu we Niedorp. Foto. M onumentaal Niedorp nr. 98 iedorp, voorjaar 2019 I I i sto risch Niedorp, informatieblad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 50