-49- Niedorp aan 't Paadje een woning te Lutjewinkel voor 1.983, Jb. De 1.985, Jn. Lodder te Nieuwe Niedorp voor 2.219, K. Kaaij te Winkel voor 2.169 en Ph. Komen te Nieuwe Niedorp voor 1.892 en NIEUWE NIEDORP. De heer Corn. Nieuwboer te Winkel, Groetpolder, laat aan 't Paadje alhier een woninff bouwen o>p het land, hetwelk door hein Indertijd aldaar ie aange kocht. De bouw la opgedragen aan den heer Ph. Komen, alhier. 1927 NIK UWE NIEDORP. Zaterdagmiddag la de nieuwe winkel In kruidenier*- waren van den heer P. Bakker alhier officieel geopend. Tal van bloemstukken zijn den heer Bakker bij deze gelegenheid aangeboden, welke de fraaie etalages, tot een prachtig geheel maakten. Een en ander la wel de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen. Naar we vernemen ia de bouw van het woonhuis voor rekening van den heer R. Kuiper opgedragen aan den heer Brouwer van Winkel, terwijl de bouw van de schu ren enz. la opgedragen aan den heer Ph. Komen alhier. 1931 Gunning en aanbesteding. Voor den heer Jb. Jongejan te Lutjewinkel is he den aanbesteed een woonhuis te Nieuwe Niedorp. Ingeschreven werd als volgt: Timmer en metselwerk: J. Smit Pz. te Lutjewinkel f 1983, Jb. de Vries Hz. te N. Niedorp f 1985; Jn. Lod der te N. Niedorp f 2219, K. Kaaij te Winkel 1 2169, Ph. Komen te N. Niedorp f 1892. Schilderwerk: G. Rezelman te N. Niedorp f 169; N. N. te Lutjewinkel f 2-45. Het werk is aan de laag ste inschrijvers gegund. S 1936 NIEUWE NIEDORP. Uitslag aanbesteding. Door het Ned. Herv. kerkbestuur is onder de ge meentelijke vaklieden aanbesteed het maken van twee betonnen dammen met duikers en damhekken Laagste inschrijver was de heer Ph. Komen voor 690.aan wien het werk is gegund. 1938 160 en iemand uit Lutjewinkel voor 245. Het werk werd gegund aan de laagste van twee betonnen dammen met duikers en damhekken, de heer Ph. Komen met 690 De Schager Courant van 13 decem ber 1927 meldt dat de heer Cornelis Nieuwboer uit de Groetpolder te Wi nkel in Nieuwe zal laten bouwen door de heer Komen uit Nieuwe Niedorp. In volgende jaren komen we dan in de Schager Courant nog tegen een redactioneel stuk in de krant van 1 september 1931 waarin de opening van de kruidenierswinkel van de heer P. B akker wordt gememoreerd en daarna wordt vermeld dat de bouw van een woonhuis voor rekening van de heer R. Kuiper is opgedragen aan de heer Brouwer van W inkel, terwijl de bouw van de schuren enz. is opgedragen aan de heer Ph. Komen. Voor de volgende jaren tot 1936 heb ik geen werken van Ph. Komen in de kranten gevonden. In de Schager Courant van 11 januari 1936 staat nog dat voor de heer Jb. Jongejan te Lutjewinkel is aanbesteed de bouw van een woonhuis te Nieuwe Niedorp. Voor het timmer- en metselwerk werd ingeschreven door J. S mit Pz. Vries Hz. te Ni euwe Niedorp voor voor het schilderwerk door G. Rezelman te Nieuwe Niedorp voor Schager Couran nt, 13 december )chager Couran at, 1 septe m ber chager Couran at, 11 ieuwe Hoornsche Courant, 3 december i nschrijvers. In 1938 was volgens de N euwe nbesteding door het kerkbestuur van de Ned erlands H ervormde kerk van het maken Hoornsche Courant van 3 december bij de Nederlands H de laagste inschrijver. Hem werd het werk gegund. Overigens was Philippus Komen vanaf 1934 gekozen tot diaken van de Nederlands Hervormde kerk. I I i sto risch Niedorp, info r m atieblad 2019 nr, 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 49