Van de voorzitter Beste donateurs en alle anderen die Historisch Niedorp een warm hart toedragen. Gelukkig nu weer eens leuke zaken vanuit het bestuur te melden. Op 27 april mocht onze verbouwereerde secretaris van burgemeester Rian van Dam terecht een lintje ontvangen. Jaap is nu een officiële ridder geworden in het bijzijn van Diane, zijn gezin, de familie en een veertigtal genodigden vanuit de verenigingen die Jaap al jarenlang met grote inzet versterkt. In zijn IJ V lokaal werd Jaap eerst door Me ine Plat binnengeloodsd, waarna de burgemeester vervolgens zijn daden voor onze gemeenschap gedurende meer dan 35 jaar memoreerde en vertelde dat het haar een genoegen was om dit met het lidmaatschap in de orde van Oranje Nassau te waarderen uit naam van de koning. Hierna mocht ik namens de betrokken verenigingen en stichtingen, te weten IJ s Volksvermaak, Hist orisch Niedorp, 'de Laatste Eer bestuur Dorpshuis, Niedorps Weekblad, de Nederlands Hervormde V ezen administratie en de voetbalvereniging Nieuwe Niedorp, een nog wat dieper en breder verhaal vertellen waarom wij Jaap Kooij als allemachtig behulpzaam gemeenschapsmens hebben voorgedragen voor dit lintje. De ontvanger onderging alles lijdzaam deze keer en was zichtbaar vereerd met de woorden, aanwezigen en mooie bloemstukken. Een woord van dank hierbij aan Dick Koster voor het nemen van het voortouw. Als cadeau en dank kregen Jaap en Diane een goed opgeborgen cheque met voldoende waarde voor een weekeinde samen weg. Mocht u nog wat terug willen lezen, horen en/of zien van het succesvolle Schermerhorn Event dan is dat mogelijk op de site httpsV/www.dominee- schermerhorn.nl/. Niko blijft verder actief bezig met het nader vinden van wetenswaardigheden over Doom Verder hebben we een ruimte kunnen huren naar volle tevredenheid in het centraal in onze gemeente gelegen Gezondheidscentrum. Op de Trambaan 13 N ieuwe Niedorp, dus o.a. samen met tandarts M eulman. Het bestuur van de Stichting heeft positief gereageerd op ons verzoek en is ons ter wille. Nu dus het verder oppakken en inrichten van onze eerste eigen ruimte. We hebben besloten om een viertal brandvertragende kasten te kopen en naar Nierup te brengen, om onze verzameling oude en/of historische spullen netjes te kunnen opbergen, maar ook juist toegankelijk te houden. Chris W iedijk en Jan Smit zijn hiermee aan de slag gegaan. Wordt vervolgd. We danken uiteraard Fam. Cor Klaver en het Cultuur Huis De K olk in Lutjewinkel voor hun spontaan gedane aanbieding. Vermeldenswaardig is zeker dat Gerard de Vries een boek aan het schrijven is over de destijds bekende architect A.T van Wijngaarden (1819-1900) waarin diverse gebouwen ontworpen van zijn hand in onze gemeente en in Westfriesland zullen worden beschreven. De eerste uitgifte staat gepland medio juli 2019. Meer informatie via i nfo@ atvanwijngaarden.nl. In en om onze dorpen bruist het van de nieuwe plannen voor woningbouw, laten we hopen dat er met respect voor onze historie en omgeving zal worden ontworpen en gebouwd, zodat het aangezicht mooier wordt en passend is in het geheel. I listorisch Niedorp, informatieblad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 3