Drie a vier Timmermansknechts 4 Mwame TimerlMei -38- 1868 R kuuneu dadelijktegen hoog loonwerk bekomen bii W. RIJS. J Nieuwe Niedorp 19 Mei 1868. 1868 Wi R 1873 We Molens'. (Z ie Nederlandse Mo lendatabase) van den Dag' van 16 juni 1879 was zijn advertentie "NV. RUS. le Nieuwe Niedorp, vraagt 2 bekwame Timmerlie- lieden, Molenmakers. Willem Rus te Nieuwe Niedorp de minste inschrijver voor 13.825. In 1880 bouwde hij het gebouw ten behoeve van een Door het bestuur van den Overamstelschen polder werd heden ten Raadhuize alhier publiek aanbesteedHet maken van het gebouw met bijbehoorende inrichtingen, benoodigd voor een te stichten stoomgemaal, ter plaatse van den water molen, staande in genoemde polder, in do nabijheid van Am sterdam. Minste inschrijver de heer W. lïns te Nieuwe Niedorp, voor 13,825. 1631 Gevraagd aan liet Stoomgemaal. Adres: W. RUS, Zeeburg bij Amsterdam. (2797) had Wi llem us drie timmermansknechts Hi nodig voor een werk. Hij plaatste een advertentie in de Opregte Haarlemsche Cou rant van 23 mei 1868. Om welk werk het ging is niet duidelijk. Gezien het aantal knechts dat hij kon gebruiken gaat het niet om een klein werk. Oprechte Haarlemsche Courant, 23 us bouwde in voor de onderbemaling van de polder Zomerdijk te Spanbroek, gemeente Opmeer, een achtkante bovenkruier voor 6.220. De molen bestaat nog steeds en is nu eigendom van de stichting 'De Westfriese In 1879 had Will em Rus twee bekwame timmerlieden, molenmakers nodig. In 'Het Nieuws voor welk werk deze Het had, omdat het om te lezen. Onduidelijk is timmerlieden nodig waren. molenmakers ging, te maken met onderhoud of nieuwbouw van een of meer molens. Het Nieuws van den Dag, 16 juni 1879 Willem Rus was, behalve meester-timmerman en -molenmaker, ook aannemer van beroep. Bij de aanbesteding van het maken van een gebouw met bijbehorende inrichtingen, benodigd voor een te stichten stoomgemaal, ter plaaatse van de watermolen, staande in de Overamstelse polder, in de nabijheid van Amsterdam, was stoomvijzelgemaal voor de bij Amsterdam gelegen Overam stelse polder. Het gebouw werd gebouwd op de fundamenten van de te slopen watermolen sta mde. die uit Het Nieuws van den Dag, 7 april 1880 Alg ermeen Handelsblad, 11 maart 1880 Dat was een dusdanig groot werk dat hij deze keer aan vier bekwame timmerlieden werk kon bieden. Op 7 april 1880 verscheen de advertentie in Het Nieuws van den Dag waarin door W. R us, Zeeburg, Amsterdam vier bekwame timmerlieden werden gevraagd Voor het einde van het jaar 1880 kon de eerste proefmaling al plaatsvinden. i sto risch N iedorp, informatie blad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 38