T CV 3* C 2^ -14- Gerestaureerde Toren te Muiderberg M en wil dat doen door taferelen uit de tijd van Floris V, wiens moord bij de Hakkelaarsbrug Muiderberg beroemd maakte, te laten afbeelden. Op basis van een aantal schetsen krijgt Jacob de opdracht voor het eerste tafereel: de moord op Floris V door Gijsbrecht van Amstel, Gerard van Velsen en Herman van Woerden. Oeuvre Jacob moet heel veel schilderijen gemaakt hebben. Ook ruim 100 jaar later is het niet al te moeilijk om via het internet een idee te krijgen van zijn kunstenaarschap. Hij schildert vooral Noord-Hollandse landschappen en portretten. De beeldbank van het Stadsarchief Amsterdam bevat vier tekeningen van zijn hand van Amsterdamse stadsgezichten. M aar ook gevarieerde onderwerpen als een bordercollie (1884), de Medemblikse Kermis, de kolfbaan van de Prins M aurits in Nieuwe Niedorp (1900) en Volendammers in de sneeuw zijn door hem in olieverf vastgelegd. Floris V In augustus 1902 haalt Jacob Oudes de landelijke pers als hij een eervolle opdracht krijgt van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer Floris V te Muiderberg. Deze nieuwe vereniging wil de in 1901 gerestaureerde vierkante toren van de Nederlands Hervormde Kerk te Muiderberg, vlak bij het strand aan de toenmalige Zuiderzee, aantrekkelijker maken voor toeristen. Uitf. Ver. Ber. Yrecudel. Verkeer Floris Prentbriefkaart van de toren te Muiderberg Bron: Gemeentearchief G ooise Meren en Huizen i sto risch N iedorp, informatie blad 2019 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2019 | | pagina 14