-20- praatprogramma's. Ook bij sport valt me dit op. De KNVB -beker wordt gewonnen Echte solidariteit vraagt iets! Ga zelf na hoe u over de vluchteling denkt. Hoe denkt u over de ander die anders is dan u? Denken we nog steeds niet koloniaal en wordt er over Nederlanders ook niet nog steeds koloniaal gedacht? Voor echte solidariteit moeten we dit oude denken dat onze hoofd koloniseert, loslaten. En wie moet daarmee beginnen? Ik hoorde het woord van een Indiase goeroe: Reach out your hands first Ziet u dat Af ri ka nog steeds door het Westen gekoloniseerd wordt? Ziet u hoe de afgelopen decennia het M idden-Oosten is platgebombardeerd? Voor onze belangen. De oude handelsoorlogen zoals ^VO~ I er een was, bestaan nog steeds. Mijn advies: bevrijd u van de angst in het denken, ervaar solidariteit. Niet met de Nederlanders maar met de wereld. Gelukkig zijn er volop initiatieven en mogelijkheden. Veroordeel elkaar niet in een zinloze gelijk-hebben-discussie maar sta open voor de behoeften van alle mensen! Ik hoorde vorige week ene Obama spreken. e can all do a little thing and together that is a lot Maarhet Ka pitaal is machtiger dan ooit. Maak u en de mensen die lijden niet tot slaaf van het kapitaal en het marktdenken! Onze oude spreuk geldt nog steeds: maken u niet tot slaaf, u maakt hen tot slavenhouder Advies 3. Drink geen alcohol De ANGOB, de oude drankbestrijdingsorganisatie bestaat nog steeds! Dezelfde die ik mede hielp oprichten! Daarnaast is STAP ook actief. In deze tijd, uw tijd, is alcohol de grote remmer op een vrij bewustzijn. Ik zie in de korte tijd dat ik even terug was op aarde enorm veel reclame op de televisie in tegen de achtergrond van gok- en alcoholreclame! Veel mensen praten de alcoholproducenten na. Zij vinden het ongezellig zonder drank en zij kunnen alleen iets vieren met alcohol erbij. Kunnen we nog zonder drank? Het is door wetenschappelijk onderzoek voldoende aangetoond: zelfs één drankje is niet goed. Daarnaast: de helft van de ziekenhuisopnames is alcoholgerelateerd! Er zijn minimaal 800.000 probleemdrinkers en miljoenen die daar tegenaan zitten! Iedere 10 seconden sterft wereldwijd iemand aan alcoholgevolgen. Hiermee het terrorisme en oorlogen in de schaduw stellend. Ik ben enorm geschrokken. Lieve mensen: het is natuurlijk uw keus maar wilt u uw bewustzijn openen voor een gezond en vrijdenkend leven, dan past alcohol daar eigenlijk niet bij. Ook in deze tijd wil ik onze spreuk uitdragen: Iemand die drinkt die denkt niet en iemand die denkt die drinkt niet! Advies 4Nooit meer oorlog De oorlog is een ver-van-uw-bedshow geworden. Als hij ineens dichtbij is, bijvoorbeeld als een verkeersvliegtuig wordt neergehaald dan is het plots concreet. Er is nu een beroepsleger. Vraag u af of het hiermee beter wordt. Ik ben ook wel gaan inzien dat volledige geweldloosheid niet kan. Helpt de oorlog? Helpt de oorlog de mensen daar? Helpt de oorlog u en mij? U kent mijn antwoord. Wees niet solidair met de wapenindustrie en presidenten die dit creëren. istorisch Niedorp, informatie blad 2018 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2018 | | pagina 20