kans maakt om zo'n munt te vinden in Limburg dan in 't Veld. Lex vertrok en ik ging gevonden in de zware zavelgrond in 't Veld. Het is een follis van Constantinus I, 306 337 n.Chr. Deze follis is geslagen rond 309-310 n.Chr. gedeelte van een 'Romeinse' grondlaag naar boven is gehaald. Het is ook mogelijk dat Het gesprek maakte een wending richting heel oude munten en met name Romeinse. Ik had nog nooit een Romeinse munt gevonden en met een lach zei ik nog dat je meer zoeken. Het stuk waar ik liep had ik die week al drie keer afgezocht. Het rammelde er van de oude (gesmede) spijkers. Ik heb de detector diverse malen op een andere stand gezet, om de kleinste positieve signalen op te pikken. Waar ik normaal lekker doorloop, liep ik nu voetje voor voetje en heel rustig zwaaiend. En na een half uur kreeg ik tussen al het gebrom van het oude ijzer een mooi signaal door. Wel zacht, maar toch. Dus de spade in de aanslag en graven maar. Op een diepte van ongeveer 25 cm kwam een mooi klein muntje tevoorschijn. Ik bekeek het en wreef met duim en wijsvinger wat grond van de munt af. Op dat moment dacht ik dat het een cent was en stopte de munt in de tas. Na nog een uur gezocht te hebben ging ik huiswaarts. Bij thuiskomst gingen de vondsten meteen onder de kraan en bekeek ik de buit. Op het moment dat ik de cent had afgespoeld en bekeek werd ik heel blij. Ik herkende meteen een kop van een keizer. Een Romein! M ijn eerste Romein en Hoe de munt er terecht is gekomen zal wel een raadsel blijven. Het is mogelijk dat hij naar boven is gekomen bij het graven van een sloot tijdens de verkaveling, waarbij een het muntje in aangebrachte grond uit een bouwput zat. De voor- en de achterzijde van de gevonden munt Ik heb Lex nog een berichtje gestuurd. Zaterdag is ie even langs geweest om de munt te bekijken. Het is een vrij unieke vondst in West- F riesland. I leerhugowaard, najaar 2017 I I i sto risch Niedorp, informatieblad 201 7 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2017 | | pagina 4