-7- van de golfclub aan het werk konden, bedong hij als extra voorwaarde dat zijn eigen gezin via een aparte ingang het golfterrein zou kunnen betreden en liefst met behulp van zo'n golfkarretje. En zo geschiedde. Kees kreeg zijn eigen toegangspoort en het gewenste terreinwagentje. De eigen toegangspoort en een deel van het golfkarretje Ik heb met mijn vrouw het genoegen gesmaakt om een keer met Kees, samen over zijn resterende weiland, via de eigen toegangspoort het uitgebreide golfterrein te bezoeken. Dat is al twee maal in ons land tot het golfterrein van het jaar benoemd. De naam is 'het Regthuys' geworden, naar de aloude naam voor het fraaie gemeentehuis, dat via een zogeheten pijpbrug (met zo'n mooie ronde doorgang) jarenlang vanaf de Dorpsstraat te bereiken was. De brug is samen met alle andere bruggen al lang verleden tijd, helaas net als de Voorsloot zelf, maar de plek wordt nog altijd De Pijp genoemd. Om terug te komen op Kees' begrafenis: we stonden met een hele rij belangstellenden bij de Winkeler kerk te wachten tot de stoet met familie eindelijk eens zou arriveren. Die vorderde maar langzaam, zoals bij een plechtige begrafenis nu eenmaal usance is. Al het gerij (om dat oude woord eens te gebruiken) was afkomstig van het boerenbedrijf. De kist was uiterst persoonlijk, alsof Kees zelf nog aanwijzingen had gegeven. Twee grote kruiwagens vervoerden grond van eigen erf, want Kees wilde in eigen grond begraven worden. Zo kon men, als men dat wilde, op het oude kerkhof een schepje van die grond in de groeve deponeren. Een vracht aan bloemstukken was ook meegevoerd op een apart wagentje. In de kerk was ternauwernood plaats genoeg voor iedereen. Door verschillende familieleden werd een treffende nagedachtenis uitgesproken. Een bijzondere Winkeler was heengegaan. Nieuwe Niedorp, najaar 2016 Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 7