Herinnering aan twee bijzondere personen door Jan Keuken Drie jaar geleden ontviel ons Kees Modder, de grote verzamelaar. Zijn verzamelingen bevatten onder andere een zeer groot aantal ansichtkaarten en foto's van onze omgeving. Je deed nooit een vergeefs beroep op Kees, als je een of andere foto voor een historisch artikel nodig had die je niet bezat en hij toevallig wel. Het enige waar hij vervolgens op rekende was dat je zijn naam niet ongenoemd liet. De mooie stolpboerderij van Kees Modder aan de Langereis Hij woonde in de mooiste boerderij van de Langereis, aan het oosteinde van een doodlopend weggetje aan de Hoogwouder kant. Als er weer eens een tentoonstelling moest worden georganiseerd in de kerk van Aartswoud kon en wilde men niet om Kees heen. Hij droeg het meeste materiaal aan. Ik herinner me bijvoorbeeld een bijzonder aardige tentoonstelling van de vroegere cafes in de omgeving. Zijn eigen boerderij werd in het grote vierkant onder de stolp geleidelijk omgetoverd in een soort museum van alle mogelijke agrarische objecten. Die ruimte mocht ook gebruikt worden voor verschillende culturele samenkomsten, bijvoorbeeld over de Westfriese dichtkunst. Zijn onverwachte heengaan heeft een enorme indruk gemaakt op alle mensen die met hem te maken hebben gehad. De kerk was te klein om alle belangstellenden een zitplaats te bieden tijdens de plechtige bijeenkomst bij zijn afscheid. Het werd de grootste begrafenis die ik ooit had meegemaakt. Het condoleren stelde ik maar uit tot een persoonlijk bezoek aan Kees' echtgenote, maar daar kwam weinig van terecht, omdat dierbare familieleden heel toevallig een paar keer vanzelfsprekend voorgingen. Zo schoof het ene jaar na het andere verder en werd het zelfs drie jaar Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 5