'-enTELEGR KANTOOR Een aanwinst voor het dorpsgezicht Winkel -4- door Jan Keuken Het is geen geheim dat het aardige dorp Winkel in het verleden nogal wat verloren heeft aan beeldbepalende gebouwen, om maar te zwijgen over het verlies van zo'n echte dorpse voorsloot. We moeten zeer zuinig zijn op wat we nog hebben. Particulier initiatiet kan in deze tijd nog heel wat redden. Het voormalige raadhuis midden in het dorp herbergt nu het bijzondere parfumflessenmuseum van de familie Van Zoonen en geniet zelts landelijke bekendheid. De zorgen voor het kwetsbare bouwwerk zijn geen gemeentelijke aangelegenheid meer. De imposante voormalige notariswoning aan de Bosstraat had vroeger in de buurt een gelijkende pendant die al lang geleden verloren is gegaan. Nu kunnen we in elk geval nog genieten van het vroegere hoofdpostkantoor dat door Richard Schouten wordt bewoond en zoveel mogelijk in de vroegste staat is teruggebracht. We hebben het dan over de negentiende eeuw toen er alleen nog sprake was van post en telegraaf. De telefoon moest nog worden uitgevonden. De ramen geven de gegraveerde kwalificaties Tost en Telegraaf al duidelijk aan, maar Richard wilde bijzonder graag een nog duidelijker kenmerk: een sprekend en kleurig muurschild zoals dat heel vroeger de gevel sierde. Via het internet kwam hij erachter dat zoiets nog wel te koop was, maar dat het door de zeldzaamheid inmiddels behoorlijk aan de prijs was. Historisch Niedorp werd gevraagd voor een passende bijdrage, die de verwerving in alle redelijkheid mogelijk maakte. Richard had er ook tamelijk veel haast mee, want het leek hem leuk als het schild tijdens het Winkeler Corso zou hangen. Samen met de penningmeester is er in allerijl besproken dat we een aanmerkelijke bij drage zouden leveren. Het magnifieke oude muurschild Wie wil zien of alle inspanningen echt de moeite waard zijn geweest, moet maar eens een nadere blik werpen op zowel het prachtige schild als de gerestaureerde gevel. Nieuwe Niedorp, najaar 2016 Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 4