Geddenmore II -45- door Jan Keuken Mijn commentaar op het 'essay' van Karel Numan, slechts betrekking hebbend op een onderdeel van de Schagerdam en de Abdij van Egmond, heeft geresulteerd in een vrij lange discussie met de auteur. Een discussie die voornamelijk per e-mail gevoerd werd. Uiteindelijk menen we allebei het gelijk aan onze kant te hebben, afgezien van de foutjes die al gauw een niet onbelangrijk geschrift, of het commentaar daarop, binnensluipen. Het is aannemelijk dat de auteur minder aangenaam getroffen zal zijn door een reeel bestaand Warachnes in de buurt van de oude Schoorlse Zeedijk. Zoiets komt dan ineens in schril contrast te staan met een soort hypothetisch Warachnes in de buurt van Valkkoog. Karel Numan veronderstelt, dat daar toch een tweede gebied(je) zou hebben gelegen, dus niet zo erg ver van het door mij al lang geleden ontdekte, met dezelfde naam. Mogelijk ook verbasterd tot zoiets als Wargenes, maar in elk geval alle namen omvattend die na Warachnes ten tonele werden gevoerd. Dat zijn Sibodesmaer, Thiadenvenne, Notlevenes, Overewinkel en Brunwere, ik herhaal ze nog maar eens. Hij heeft zijns inziens toch een goede reden voor dat onbekende Warachnes, omdat ook een uitzonderlijke naam als Lasschoten ten noordoosten van Schagen, volgens een ontdekking van John van Lunsen, nogmaals blijkt voor te komen, en wel in de omgeving van de Schager Wiel ten oosten van Valkkoog. Boerderij 'De Lasschoten' aan de N241 Wat de naam Warachnes betreft zou ik nog willen opmerken dat dat 'nes' normaliter op een uitstekend stuk land in water duidt en dat zoiets zuidelijk van Valkkoog, niet zo gemakkelijk lijkt in te passen. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 45