Overgang .van Zaken. J, VAIN 'T RIET,j A. VAN 'T RIET, -43- Met ingang van 1 januari 1920 neemt Arie de wagenmakerij van zijn vader over. Ze maken dit kenbaar met een advertentie in de Schager Courant. Toch duurt het maar een paar jaar voordat Arie en Guurtje besluiten te vertrekken. Ze nemen een wagenmakerij over in Renswoude, in het midden van het land. Wat is daar de reden voor? Binnen de familie gaat het verhaal dat er twee redenen zijn. De eerste is dat de familie gereformeerd is, terwijl Lutjewinkel in belangrijke mate rooms- katholiek is. Een andere reden zou zijn dat de boeren in de omgeving van Lutjewinkel op de pof dingen laten repareren. Aan het eind van het seizoen, als de oogst voorbij is, betalen ze hun openstaande schulden. Ze moeten dus vaak een tijd op hun geld wachten. Of dat in Renswoude anders is, is overigens de vraag, want ook dat is een agrarische omgeving. Ondergeteekende bericht zijn geachte cligntfele, dat hij zijn zaak heelt overgedaan aan zijn zoor; I A. VAN 'T KIET. Dankend voor het genoten vertrouwen beveelt hij zijn opvolger bcleefd aan. LUTJEWINKEL. Hiermed^ bericht ik in aan- sluiting met bovenstaande aan de geachte inwoners van Lutjewinkel en Omstreken, dat ik dezaak van miin vader met ingang van ljan. 1920 heb overgenomen. Hopende het zelfde vertrouwen mij waardig .te maken, beveel ik mij in ieders gunst beleetd aan. WAGENMAKER, LUTJEWINKEL. Schager Courant, 6 januari 1920 In Renswoude gaan de kinderen naar een gereformeerde school, terwijl ze in Lutjewinkel naar de tegenover de wagenmakerij gelegen openbare school gingen. Met de verhuizing verdwijnt ook de zaagmolen uit het straatbeeld. Op dinsdag 22 januari 1924 wordt er een houtboelhuis gehouden, waarbij al het hout van de inmiddels afgebroken molen te koop wordt aangeboden, om contant geld. Bij de burgerlijke stand worden ze uitgeschreven op 3 januari 1924. De familie verhuist, en ook Jan en Ermina gaan mee. Voor Ermina is dit een groot avontuur. Ze heeft haar hele leven in de buurt van Lutjewinkel doorgebracht, en is bang om te reizen. Zo verdwijnt, na bijna een halve eeuw, de familie Van't Riet uit Lutjewinkel. Arie en Guurtje van't Riet Veenendaal, 2016 Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 43