Een paar mededelingen van de voorzitter En een vraag van de penningmeester fjie& -3- Een gepast afscheid Het lijkt me niet verstandig om als tachtigjarige nog wat jaren door te gaan met het voorzitterschap van onze stichting. Ik hoop dat binnen niet al te lange tijd te mogen wijzigen in de functie van secretaris, een functie die ik jaren geleden ook vervulde. Van een voorzitter mag worden verwacht dat hij allerlei afspraken en beloften nauwgezet nakomt en weet heeft van wat er speelt. Mijn kortetermijngeheugen functioneert helaas niet meer zoals wel wenselijk is. Overigens het bekende euvel van de oudere mens. Het is niet anders. Vandaar straks een gepast terugtreden. Vraag naar een foto Heel lang geleden, ik meen in de jaren vijftig, waren we in Nieuwe Niedorp getuige van iets spectaculairs. Er was een kabel gespannen tussen het voetbalveld en de omloop van de kerktoren. Over die gespannen kabel reed iemand met een motorfiets helemaal omhoog. Graag zou Piet Jellema, die indertijd vlak bij deze demonstrate woonde, daar nog eens een foto van zien en die met toestemming kopieren. Dat geldt eigenlijk ook voor ons blad. Misschien, heel misschien, heeft iemand zo'n foto in zijn of haar bezit. We horen dat graag. Twee Duitse acrobaten vallen: zwaargewond Twee Duitse acrobaten, Alex en Do minic Stey van de Adler Troupe, zjjn gisteravond emstig gewond toen ze tjj- dens een voorstelling in Sarentino Val- le bij Bolzano van 15 meter naar be- neden vielen. Het nummer van de 25 en 27 jaar oude gebroeders Stey bestaat uit het rijden op een motorfiets over een touw. Nieuwsblad van het Noorden, 7 augustus 1965 De in de advertentie genoemde Duitse acrobaten waren niet degenen die in Nieuwe Niedorp zijn opgetreden in de jaren vijftig. Vermoedelijk gaat het om leden van de familie Alfredo Traber die in 1954 en 1955 in Noord-Holland in verschillende plaatsen optraden en daarbij vooral op zoek waren naar plaatsen waar zij van de kerktoren gebruik mochten maken voor hun stunt om met de motorfiets naar boven te rijden langs een gespannen draad. Als dat niet werd toegestaan maakten ze gebruik van hun eigen verplaatsbare stalen mast. De penningmeester verzoekt de donateurs die hun bijdrage voor 2016 nog niet hebben overgemaakt dit alsnog te doen op onze bankrekening: IBAN NL38RABO0344903338 Voor naam, adres en telefoonnummer van de penningmeester zie voorin dit blad. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 3