C I v //IS f I -13- Pieter had ook nog een 'Memori' (ter attentie) gemaakt 'om te behandigen aan de sekeretaris van Geestmerambacht.' 'D.H.H. gelieft de sijde 20 eens na te sien en te verbeeteren daer moet staen: Brassers erf landt't samen 235 - 4 - 13 Corn. Garmens 94-12-8 Bartelimeus landt en erff 419 -1-0 Dat is't samen 748 -18 5 P.C. Rembrants van Nierop.' Westerlangereis en Kortelangereis. Ook de landmeter Jan Gerritsz Clooster, die waarschijnlijk woonachtig was in 'het Oudt Clooster' een buurtschapje dat uit enkele huisjes bestond en ten noordwesten van 't Veld lag. Het Veld, 't Oudt Clooster, Zijdewind, Terdiek en Verlaat hoorden bestuurlijk bij Oude Niedorp. J.G. Clooster werd in September 1677 ingeschakeld bij opmetingen aan de verdolven landen in de nabijheid van de Korte- en/of Westerlangereis. De Westerlangereis loopt van het Mallegat naar het Niedorper Verlaat. De Kortelangereis is het stuk Langereis dat van het Mallegat langs Veenhuizen loopt. De hier genoemde landmeter Jan Gerritsz Clooster zal waarschijnlijk een zoon van de meer bekende Geleijn (Gerrit?) Pieterszoon Clooster zijn, die de fraaie en heel bekende kaart van de 'Braakjes ende Sijgerrijdt in de banne van Winker tekende. Ook de tekst onder deze kaart, uitgevoerd in een sierlijk zeventiende-eeuws handschrift mag er zijn <7). j i* vVf Het handschrift van Jan Gerritsz Clooster Johannes Clooster, die in het Repertorium van Landmeters van mevrouw Donkersloot -De Vrij wordt genoemd als Tekenaar, Landmeter, geadmitteerd in Holland op 21 juni 1650 en woonachtig in Oude Niedorp, is volgens mij dezelfde landmeter als genoemde Jan Gerritsz Clooster bij de verdolven landen langs de Korte- en/of Westerlangereis. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 2

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 13