Oosteinde Winkel kad. sectie B situatie omstreeks 1832 0 2016 Bij de invoering van het kadaster lag de bakkerij van Nanning Pieter van Wijk tussen de spinnerij van de gemeentearmen en een van de acht boerenplaatsen van Arien Slooves. Ik wil nog even op de bakkerij terugkomen. Ik wil nog aan het bakkersverhaal toevoegen, dat mijn vrouxv toen we net getrouwd waren zonder tegenzin haar intrede in de bakkerij deed, integendeel vol goede moed ging zij er met haar magere manneke op af en dat lag eigenlijk wel voor de hand, aangezien haar grootvader van moederszijde Nanning Pieter van Wijk hier 38 jaar in Winkel bakker was geweest. Door omstandigheden was hij genoodzaakt geweest de bakkerij te verkopen en die werd toen door haar vader Klaas Slooves in een publieke veiling gekocht, alhoewel Klaas niet voor bakker in de wieg was gelegd, aangezien zijn vader Arie Slooves in Winkel de grootste landeigenaar was in die dag en. Hij bezat acht boerenplaatsen, dus zijn zoon Klaas werd tot boer gevormd, maar het boeren toen der tijd was niet benijdenswaardig. Vandaar misschien dat die verandering van beroep bij Klaas plaats had. Het bakken scheen hem heel goed te bevallen, maar toen hij twee jaar bakker was, werd hij benoemd tot burgemeester van Winkel en was hij genoodzaakt de bakkerij te verkopen. Hij verkocht de bakkerij aan Jan Zweed, die zeventien jaar bakker in het oosteind van Winkel is geweest, waarna ik (P. Vries) en Jan Slooves het oude familiestuk van Zweed terugkochten. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1 Arien Slooves bakkerij van N.P. van Wijk spinnerij gemeentearmen gereformeerde kerk o E

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 8