WINKEL-LANGEREIS 2. Een perceel Weiland, 5. Een perceel Weiland 6. Een perceelBouwiand, 3. Twee perceelen Bouwland, (Nieuwe Niedorp. Woensdeg 10 Nov. 1915. 1. Een HUIS 4. Een HUIS -7- nogal te bevallen. Vanaf dinsdag 1 mei namen Maartje en ik onze intrek in de bakkerij. Het eerste gebak dat ik maakte was beschuit en ik herinner me nog dat ze buitengewoon best waren, dus het begin was voortreffelijk en ik heb met dat artikel de eerste jaren nogal naam in Winkel gemaakt. Toen we twee jaar getrouwd waren kregen we een zoon Klaas en daarna kregen we nog vijf kinderen, Geertje, Elisabeth, Neeltje, Maartje en later weer een Geertje, omdat de eerste Geertje helaas op vijf jarige leeftijd ons door de dood werd ontrukt en een half jaar later moesten wij ook Elisabeth op tweejarige leeftijd missen. Wat de financiele toestand betreft, hadden we alle reden tot dankbaarheid. We beijverden ons beiden om de schulden die wij gemaakt hadden om de bakkerij te betalen uit de weg te ruimen, wat ons na enkele jaren gelukte en wij geheel de kop door het halster wisten te krijgen. Ik kreeg toen meer financiele armslag en ik kocht het huis 'de Spinbaan' met een stukje land dat de Koetebouw werd genoemd. Zo werkten we voort tot het jaar 1872. Toen kocht ik op een publieke veiling het huis met een gedeelte van het land erachter (spinbaan) van de erven Jacob Glas voor de som van f 13.000,--. Twee jaar later kocht ik de Langereizer bouwerij, een oud groot huis met twee vierkanten en zes morgen puik bouwland. Inclusief de hele inventaris van de bouwerij betaalde ik f 14.000,—. Twee jaar later kocht ik nog het stuk land in de Nederlandspolder van Jan C. Wit voor f 6.700,— en in 1879 het stuk land genaamd 'het Maartje' voor f 4.400,— in compagnie met Cornelis Koomen, alles met inbegrip van kosten van overschrijving. Op 20 September 1879 stierf onze dochter Maartje op achttienjarige leeftijd. Ze was stil, zedig van natuur - Daarbij in alles vrij secuur. Nadat Klaas Vries op 17 juni 1915 was overleden werden de, in de hiernaast staande advertentie in de Schager Courant van 30 oktober 1915 vermelde, onroerende goederen uit de nalatenschappen van P. Vries en van K. Vries op 10 november openbaar te koop aangeboden. 0. J. VAN LEERSUM, NoUri. te Winkel, aal op 'a avonde 6 uur precies, in ,'t Wapen ran Winkel" aldaar, pu- bliek verkoopen A. ten vertooke ran de Erven ran wyien den heer P. VRIE8 met boomgaard an d&araohter ge- legen pereeelon Weiland, aeor gunetig gelegen aan de Dorpotraat in de kom dor gemeente Winkel, te aamen groot 2 Heotaren. 44 Aran, 70 Centiaren. in den Nederlandepolder aldaar, groot 1 Heotare, 70 Aren, 00 Centiaren. in dea Oosterpolder aldaar, ge - naamd .Maartje", groot 1 Heotare, 58 Aren, 20 Contiaron en „Koe- tebouw", groot 28 Aran, 50 Cent. mot Erf en daarachter gelegen pereeelon Bouwland, nan de Lan- gereis, gem. Nieuwe Niedorp, te tamon groot 6 Hectaren, 8 Aren, 90 Centiaren, in gebruik by den heer G. Gayaard. B. ten verroeke van de Erven van wjjlen den heer K. 3 RIES aan den Winkelderwcg (Limmer- tchouw), gem. Winkel, groot 2 Hectaren 78 Aren 40 Centiaren. aan den Scheideraweg in 't Zand, gem. Winkel, groot 1 Hectare, 51 Aren, 53 Centiaren. AanvaardingWeiland Keret mi* 1915, Bouwland met het ont« blooten der achoof, het Hui# op pero. 1 teretond en dat op perc. 4 met 1 Mei 1918. l)e perceelen worden in gedeel- ten en combination, breeder bij biljetten omsohreven, geveild. Nadere inlichtingen veretrekt vuornoemde Nolans. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 7