-55- uit Winkel, 10 uit Nieuwe Niedorp en 11 uit de voormalige gemeente Barsingerhorn 'Het overleven van de best aangepaste' kent ook verliezers. Lutjewinkel had in 1955 twee bakkers, een slager, een kruidenier, een kolenhandelaar, een melkboer, een goud- en zilversmid, twee cafe's en een garagebedrijf. Er is slechts een cafe overgebleven. De openbare lagere school gaat komende zomer na 134 jaar sluiten. Een 'aanslag' op de leefbaarheid van het dorp Hoewel, kwamen we honderd jaar geleden het woord 'leefbaarheid' ook al niet tegen? Slotwoord De jubilerende 'CZ Lutjewinkel' kent een zeer rijke geschiedenis van honderd jaar, genoeg om menig 'Informatieblad van Stichting Historisch Niedorp' mee te vullen. Met de nodige 'zielenpijn' heb ik slechts een deel hiervan belicht. Deze tekst is met veel 'wikken en wegen' tot stand gekomen. Misschien speelde mijn arbeidsverleden hierin een rol. Veertig jaar, van 1963 tot 2003, heb ik op de loonlijst gestaan van 'CZ Lutjewinkel', een tijd waar ik met genoegen op terugkijk. Winkel april 2016 Bronnen: 1) Jaap de Wit, 'Boerenleven in de regio Schagen'. Pg. 28 2) Hans Koolwijk, '350 jaar wikken en wegen in Alkmaar'. Pg. 58 3) Nicolaas Beets,'Camera Obscura'. Pg. 345 4) G. Kohne, 'Iemand uit Noord-Holland'. 5) Woerdense Courant 16-3 1929 'Pieter Boekel 80 jaar'. 6) Klaas de Wit, 'De Bakermat van de Nederlandse Zuivelindustrie'. 7) F. Keestra A.Faber, 'Zuivelbereiding voor landbouwwinterscholen'. 8) Paul Moeyes, 'Buiten Schot', Ned. Tijdens WO 1. Pg. 330- 335 9) J. Baken, 'Historie der gemeente Winkel'. Pg. 60 Regionaal Archief Alkmaar, jaarverslagen van 1918 tot 1937 C.Z. West-Friesland Lutjewinkel. Archiefblok 60.5.002. Internet, -www Regionaal Archief Alkmaar 'Kranten'. - www Delpher 'Kranten'. - www voedingscentrum. - www Wikipedia. Rectificatie: In ons vorig informatie blad nr. 65 stond het artikel 'Anton Pieck in de polder' waarin op bladzijde 28 ter verge- lijking een tekening van hem en een van zijn leerling Jan Piet Pool. Per abuis werd daarbij twee maal de tekening van Jan Piet Pool getoond. Hierbij nogmaals de betreffende tekening van Jan Piet Pool, links, maar nu in vergelijking met de bedoelde tekening van Anton Pieck, rechts. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 55