-34- Aan huis en schuit was nogal wat te vertimmeren geweest getuige de rekeningen van achtereenvolgend Nanne Brugman, Bontekoning, Mooijman en Vermeer en Pieter Koelemeij. Geleend werd er binnen de familie: van Jacob Kleijenburg, de vader van Neeltje, een bedrag van f 1400 en van de weduwe Hilbrand, vermoedelijk Gerrits stiefmoeder, een bedrag van 100. Per Transport 2072,261/2 geleende gelden de somme van Een honderd gulden 100,— Bedragende het mankant van de Schulden en lasten des Boedels, de somme van Twee duizend Eenhonderd twee en zeventig gulden, zes en twintig en een halve cents 2172,261/2 Papieren de Expeditie van Een koopcontract gepasseerd voor mij Notaris en getuigen, den Negende April Agttienhonderd twee en dertig, behoorlijk te Schagen geregistreerd, waarbij door den Heer Eco Theodorus Scheltinga Winterberg, als gemagtigde van Dirk Tromp, is verkogt aan Gerrit Tol, Een Huis en Erve staande en gelegen aan de hoogzijde te Nieuwe Niedorp gequoteerd Nommer twee en dertig, belend Gerrit Jonker ten oosten en Klaas Schuijt ten westen. Zijnde dit stuk door mij gequoteerd en geparapheerd met en onder Nommer Een. En na den Eed te hebben afgenomen, welke door de requirante Neeltje Kleijenburg, als in het bezit des Boedels zijnde, aan handen van mij Notaris Notaris is afgelegd, daarbij verklarende, dat geene der goederen tot dezen boedel behoorende zijn vervreemd of verduisterd, en dat niets meerder te inventariseeren is overgeschoten, hebben wij dezen inventaris gesloten, na hier mede bezig te zijn geweest tot s' namiddags ten zes uren. Aldus gedaan en gepasseerd, ten dage, maand en Jare als in den hoofde, ten huize van de requirante te Nieuwe Niedorp, in presentie van Arien Appel van beroep werkman, en Simon Molenaar van beroep Schoenmaker, beide te Nieuwe Niedorp voornoemd woonachtig als ten dezen verzogte getuigen, die deze Minute, benevens de requirante, toeziend voogd en taxateur na gedane voorlezing met mij Notaris hebben ondertekend. Neeltje Kleijenburg Jan Tol Simon Molenaar Aarjen Appel J. Roggeveen Openb: Not: In de marge: 3 vacatien 4,80 38 opc 1,821/2 6,621/2 Geregistreerd te Schagen den Zestienden Junij 1800 zes en dertig deel Twee en dertig folio honderd twee en twintig verso van een en volgende. Ontvangen in Principaal Vier gulden Tachtig centen bedragende met de acht en dertig opcenten Zes gulden twee en zestig en een halve cent houdende vier bladen geen renvooij goedgekeurd de doorhaling van een woord. De ontvanger. J.C. Merens Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1 (Regionaal Archief Alkmaar, NA NIEUWE NIEDORP inv.nr. 3946 acte nr. 2939)

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 34