-29- Per Transport f 24,20 Een tinnen tregter en twee blikken dito Een gulden f 1,~ Een groot blikken bos twintig centen f -,20 Een kaastobben twee gulden f 2,~ Agt delfsche Schotels zestig cents f -,60 Een blikken trommel vijfentwintig cents f -,25 Aan winkelwaren te zamen gecalculeerd op tien gulden f 10,- In de gang. Een stofbezem en een Broodmes Een gulden vijftig cents f 1,50 drie Stoelen vijf en zeventig cents f -,75 In de Keuken. Zeventien hangschotels vijfen tagtig cents f -,85 vijf schilderijen twee gulden vijftig cents f 2,50 Een Klok drie gulden f 3,-- Een Spiegel zestig cents f -,60 Zeven Stoelen twee gulden tagtig cents f 2,80 Een Gortlade Een gulden vijftig cents f 1,50 Zes borden zestig cents f -,60 Een kabinet drie gulden f 3,~ daarop een Stel vijfen zeventig cents f -,75 Een ijzere heugelhaak een gulden f 1- Een kistje met Sloten een gulden f 1 Een bedbankje vijftien cents f -,15 Een ingeleide tafel met een dambord een gulden f 1," Een slagtafel een gulden f 1,~ Een rugbankje een gulden vijftig cents f 1,50 vijf witte bordjes vijftig cents f -,50 twee fleschen en vier glaasjes zestig cents f -,60 Een thee servies twee gulden f 2,~ Een stoof met een koperen potje een gulden f 1,~ Twee Bedden twee dekens, twee lakens en drie kussens, dertig gulden f 30,-- Een Bed, twee dekens, twee lakens, twee kussens, Een peul en een wagen kussen, Drie en dertig gulden f 33,- Lepels, vorken en messen Een gulden f 1 In het aetereinde. Een halsiuk veertig cents f -.40 Een mand met turf Een gulden vijftig cents f 1,50 Eenige rommeling op een bordje dertig cents f -,30 Een tafeltje twintig cents f -.20 twee Stoelen dertig cents f -,30 f 132,55 Het betreffende huis bestond dus uit een voorhuis met daarin een winkel en een zijkamertje, een gang en een keuken, en een achtereind. Een kachel komt in de opsomming niet voor. Er werd gestookt met een open vuur. Daarvan getuigen de heugelhaak in de keuken en de vuurpotten, het hangijzer en het haardgoed in het achtereind. Een slaapkamer was er niet. Wei worden drie bedden vermeld bij de inventaris van de keuken. Mogelijk waren daar twee bedsteden. Een voor de ouders en een voor de vier kinderen. Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 29