-28- Op heden den Tienden Junij des Jaars agttien honderd zesendertig, des voormiddags ten Elf uren, Zijn wij Jan Roggeveen, openbaar Notaris resideerende te Nieuwe Niedorp, canton Schagen, Arondissement Alkmaar, en in presentie van de nagenoemde getuigen, overgegaan tot de inventarisatie der roerende goederen, gelden, effecten en papieren, mitsgaders crediten en schulden, behoorende tot den gemenen boedel van Neeltje Kleijenburg, van beroep winkelierster wonende te Nieuwe Niedorp, en hare aldaar op den Een en twintigste Februarij Agttien honderd zes en dertig overleden man Gerrit Tol, ter requisitie van zoo even gemelde Neeltje Kleijenburg, zoo voor haar zelven als in kwaliteit van moeder en voogdesse over hare vier nog minderjarige kinderen, met name Antje oud dertien jaren, Jacob oud negen jaren, Aagje oud zes jaren, en Maartje Tol oud vijf jaren, bij hare bovengemelde overledene man in wettig huwelijk verwekt, in tegenwoordigheid van Jan Tol, van beroep huisman wonende in de Zijpe, in kwaliteit als toeziende voogd over de opgemelde minderjarige kinderen, daartoe benoemd en aangesteld bij besluit van den Familieraad, onder voorzitting van den Heer Vrederegter van het kanton Schagen, te Schagen gehouden den tiende Mei agttien honderd zes en dertig, blijkens de Expeditie van het procesverbaal waar van de Minute behoorlijk te Schagen is geregistreerd den Elfden Meij daaraanvolgende, alsmede in tegenwoordigheid van Pieter Jongejan Boode bij het gemeente bestuur van en wonende te Nieuwe Niedorp meergemeld, in kwaliteit als Taxateur der roerende goederen in dezen boedel gevonden wordende, daartoe door bovengemelde toeziende voogd benoemd, welke voor den Heer vrederegter als boven, den gerequireerden Eed heeft afgelegd, van dezelve goederen na zijne beste kennis en wetenschap te zullen Taxeeren, blijkens procesverbaal van beEediging in dato den tiende Mei agttienhonderd zes en dertig, waarvan de Minute behoorlijk te Schagen is geregistreerd den Elfden Mei daaraanvolgende, alles op de aangifte van de requirante en comparante Neeltje Kleijenburg, zich in den boedel bevindende, ter bewaring van de regten van partijen en die eenig belang in voorschreven boedel, sustineeren te hebben. En hebben wij bevonden, den voorschreven boedel gecontinueerd te zijn als volgd: In het voorhuis In het Ziikamertie vier Schilderijen getauxeerd op een gulden f j Agt hangschoteltjes veertig centen f 40 Een spiegel dertig centen f 30 Een Kastje vijf en zeventig cents f .JS daarop. vier tafelborden veertig centen f .,40 Een spoelkom een melkkan een flesch en een glas getaxeerd op dertig cents f ^30 Erin, eenige rommeling vijfen zeventig cents -,75 Zes Stoelen Een gulden Negentig cents f 1,90 Een Tafel twintig cents f - 20 Een Schenkpotje, koffiegoed en kwispeldoor een gulden f 1 In de Winkel. gereedschappen, Elf laden twee gulden twintig cents f 2,20 vijf trommels Een gulden f i;— Een Sijroop trommel vijfenzeventig cents -,75 vier doozen tagtig cents f - 80 vijf blikken bossen Een gulden vijfentwintig cents 1,25 vier fleschen en twee glazen, een gulden twintig cents 1,20 Een gordlade een gulden f Een bierstelling vijftig cents f - 5() drie Balansen, twee paar koperen schalen en een paar houten dito, vijf gulden f 5 Een stel gewichten een gulden f 1 Een koffijmolen vijftig centen f _;5() vier tinnen vogtmaten twee gulden f 2,— Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1 24,20

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 28