n I -15- Haag ook in deze tijd rekening houden. Kan Barsingerhorn geen hoofdplaats zijn, wil spreker actie voeren om bij Schagen te komen. De heer Vries als't kan zelfstandig en anders liever samen met Schagen. De heer Kater wenst ook dat Barsingerhorn hoofdplaats zal worden. Moet iemand van Wester-Moerbeek naar den burgemeester van Wieringerwaard, is dat een "ongezouten toe stand" Het advies van B. en W. wordt aangenomen.6 Hoogwoud In Hoogwoud wordt ook op 8 november verga- derd. Het college zou het liefst als gemeente zelfstandig blijven, maar mocht de samenvoeging met Winkel, Oude Niedorp en Nieuwe Nie- dorp doorgaan, dan stellen ze de naam 'Langereis' voor als naam van de samenge- voegde gemeente. De heer Groen ziet als probleem dat ze van 'onder Hoorn' naar 'onder Alkmaar' verplaatst zullen worden en Hoogwoud valt ook onder een ander waterschapsambacht. De heer Bossen ziet niets in samenwerking met Opmeer en Spanbroek. Ziet veel meer in samenvoeging met Winkel, Oude - en Nieuwe Niedorp. "Hoogwoud heeft belangen bij Winkel waar bijv. een Ulo-school is, Nieuwe Niedorp is modem. Hoogwoud is al wat donker, als Spanbroek en Opmeer er bij komen wordt het nog donkerder! In de combinatie met Nieuwe Niedorp zal men wat vooruitstrevender worden. De naam moet dan wel 'Langereis' worden. De heer Deken is het met het college eens, maar vindt dat de naam 'Hoogwoud' moet worden van de samengevoegde gemeente. De heer Braak ziet in de combinatie geen belang voor Hoogwoud. Spreker haalt ook de schouders op over de samenvoeging met Opmeer vooral om financiele redenen. Dat in Hoogwoud - over de ringsloot - een ander soort bevolking is, vindt spreker niet erg. "Uit wrijving van gedachten worden juist goede dingen geboren. De uitgestrektheid vindt hij bezwaarlijk. De heer Bossen: "Hoogwoud is weer anders dan Aartswoud en anders dan de Weere, zo blijft het. De voorzitter beschouwt de zaak economisch en dan is men op Hoorn aangewezen en is de combinatie met Opmeer en Spanbroek beter. Het raadhuis van Hoogwoud Historisch Niedorp, informatieblad 2016 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2016 | | pagina 15